Мир Знаний

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві ТзОВ Авто-Лайф (стр. 1 из 10)

Київський кооперативний економіко-правовий коледж

Спеціальність №5.050111

“Бухгалтерський облік”

З в і т

з технологічної практики

студента ІІІ курсу групи Б-13

Романченко Олександр Володимирович

Період практики: з 5.04. по 2.05. 2004р.

Місце практики:

ТОВ “Авто-Лайф”

Керівник практики

від організації ___________ _____________

підпис прізвище

Керівник практики

від коледжу ____________ Кравцова Л.Л

підпис прізвище

Київ-2004

Тема 1. Вступ. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві, організації.

Організаційно – економічна характеристика ТзОВ “Авто-Лайф”

“Авто-Лайф” –– це сучасне підприємство по ремонту й обслуговуванню легкових і комерційних автомобілів. Автосервіс розташований на площі 2558 м2. спеціалізовані ділянки і пости оснащені професійним устаткуванням, інструментом і інформацією. Усе це, у сполучені з сучасними технологіями і кваліфікованим персоналом, створюють умови для якісного ремонту практично будь-якого автомобіля.

Основні напрямки діяльності “Авто-Лайф” –– це продаж автомобілів; сервісне обслуговування, ремонт легкових і комерційних автомобілів; оптова і роздрібна торгівля запасними частинами Bosch, Lemforder, Sachs, Boge, Lukas, оригінальними запчастинами й аксесуарами.(додаток № 4)

Сервісний центр по ремонті і сервісному обслуговуванні легкових і комерційних автомобілів укомплектований сучасним високоякісним устаткуванням –– 19-тью ремонтними діагностичними постами: 3 поста електронної діагностики, стенд розвал-сходження “Beissbarth”, тест-лінія SDL 260, стенд для перевірки люфтів –– ATZ-15, заправлення кондиціонерів, мийки інжекторів. 10 посад займає ремонт ходової частини автомобіля.

Для складних робіт з ремонту електричних систем автомобіля, існує окреме приміщення площею 150 кв.м., а також моторна ділянка, ділянка ремонту вузлів і агрегатів, ділянка шиномонтажа і балансування коліс, пост попереднього огляду автомобілів і 3 поста мийки автомобілів. В даний час ведеться будівництво малярно-кузовного комплексу площею 972 кв.м. на 16 постів. Після його введення в експлуатацію СТЦ “Авто-Лайф” надасть повний комплекс послуг власникам широкого модельного ряду автомобілів. СТО укомплектовано слюсарним інструментом Hazett.

Також є приміщення технічної інформації, спеціального інструмента й оснащення. При СТО побудований новий великий склад і офісна частина для обслуговування відвідувачів. Звичайно без висококваліфікованого персоналу досягти максимальної якості неможливо. Усі співробітники ретельно відбиралися. Технічний персонал проходить навчання в центрах “Bosch” і “Sachs”.Крім того, для всіх співробітників керівництво фірми “Авто-Лайф” створило умови для якісної і плодотворної роботи. Це і зручна роздягальня, комфортні душові, їдальня європейського рівня.

Організаційна структура ТОВ “Авто-Лайф”

Керівник: аналіз оперативних і статистичних даних, контроль і планування роботи станції.

СТО

Начальник СТО: оперативний аналіз і контроль роботи СТО, планування роботи СТО, установка нормативних даних для роботи, виняткові права роботи в системі (установка прав співробітникам, формування карт знижок на роботи, відкриття закритих документів.)

Адміністратор СТО: створення документів для клієнта на виконання робіт, призначення майстра-приймальника, заповнення необхідних довідників, формування звітів про роботу СТО.

Майстер-приймальник: створення документів для клієнта, підбір робіт, призначення виконавців і установка відсотка виконання робіт, виписування податкових накладних, заповнення необхідних довідкових даних, формування звітів про роботу.

Інженер ділянки: призначення виконавців і установка відсотка виконання робіт, установка фактичного часу виконання робіт, формування звітів по обліку робітника часу і завантаженню ділянки.

Механік: проглядання звіту по обліку власного робочого часу.

Відділ запчастин

Начальник ВЗЧ: оперативний аналіз і контроль роботи ВЗЧ, планування роботи ВЗЧ, установка нормативних даних для роботи, виняткові права роботи в системі (установка прав співробітникам, формування карт знижок на запчастини.

Продавець: створення документів для клієнта на продаж запчастин, підбір і резервування запчастин, виписування податкових накладних, повернення запчастин від клієнта, заповнення необхідних довідкових даних, формування звітів про роботу, робота з простроченими резервами, контроль оплат документів.

Логістик: формування замовлень постачальнику, аналіз продажів і установка довідкових даних для автоматичного формування замовлення постачальнику, виконання розподілу замовлених запчастин, контроль замовлення клієнта на всіх етапах до видачі.

Системний адміністратор.

Системний адміністратор: настройка і первинний запуск системи, заповнення констант, завантаження або початкове заповнення довідників, віддзеркалення в довідниках структури станції (кількість фірм, підрозділів, цехів, складів, робочих місць) при початку роботи, ведення списку користувачів і установка їх прав в системі, щоденне формування архіву бази (в ручну або автоматично), виконання вивантаження і завантаження даних за день (в ручну або автоматично) (за наявності модуля вивантаження даних в бухгалтерію), створення зовнішніх звітів, зміна виду друкарських документів.

Бухгалтерія

Головний бухгалтер: установка нормативних даних для ведення обліку і списання, виняткові права роботи в системі (відкриття закритих документів, коректування карток клієнтів), оперативний аналіз і контроль ведення обліку, подання податкової, фінансової і статистичної звітності в терміни й органи, установлені чинним законодавством , надання щорічного звіту в органи правління товариства.

Бухгалтер: заповнення необхідних довідкових даних, контроль оформлення документів на реалізацію товарів і послуг, контроль оформлення податкових накладних, завантаження банку, розноска платежів, формування перерахунку платежів, за наявності модуля обміну контроль завантаження даних.

Касир: формування оплати по документах і друк чека.

Склад

Зав. складу: прийом на склад і видача запчастин з складу, переміщення і списання запчастин, повернення постачальнику, виконання інвентаризації, контроль стану складу, рекомендації для замовлення постачальнику, заповнення необхідних довідкових даних, формування і аналіз звітів про стан складу, аналіз взаєморозрахунків з постачальниками, аналіз реалізації запчастин.

Комірник: прийом на склад і видача запчастин з складу, переміщення і списання запчастин, повернення постачальнику, виконання інвентаризації, контроль стану складу, рекомендації для замовлення постачальнику, заповнення необхідних довідкових даних.

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві
Бухгалтерський облік на підприємстві проводиться складанням статистичної звітності форми № 1-підприємництво (додаток № 5), де розглядаються основні показники діяльності підприємства.Статистична звітність складається за місяць і рік. Бухгалтерська звітність складається форми № 1,2, в яких міститься інформація про фінансовий стан підприємства, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.

В бухгалтерії ТОВ “Авто-Лайф” використовують програму „1С. Бухгалтерия 7.7"

Загальна характеристика програми:

Набір програм "1С: Предприятие 7.7" є універсальною програмою автоматизації діяльності підприємства, яка використовується для будь-яких розрізів економічної діяльності підприємства, в тому числі й різних ділянок бухгалтерського обліку. Програма "1С: Предприятие 7.7" має компонентну структуру.

"1С: Бухгалтерия 7.7" є складовою частиною системи програм "1С: Предприятие 7.7" - її компонентою. Всього існує три основні компоненти:

1) "1С: Бухгалтерия 7.7";

2) "1С: Оперативный учет 7.7";

3) "1С: Расчет 7. 7.

Інтерфейс розглянутих програм є російським. Всі команди, документи, довідники та інші функціональні характеристики викладені російською мовою. Саме тому далі в тексті всі перераховані елементи програм та команди, за допомогою яких виконуються операції наведені мовою оригіналу та подаються в лапках.

Інформаційні системи бухгалтерського обліку

"1С: Бухгалтерія 7.7" - це програма для ведення бухгалтерського обліку, що може застосовуватись на підприємствах різних форм власності та видів діяльності. Класифікаційні ознаки, програми наведені в табл. 1

Таблиця 1. Ознаки програми "1С: Бухгалтерія 7.7"та їх характеристика

№ п/п Класифікаційна ознака Характеристика ознак
1
Клас програми
Універсальна бухгалтерська програма (міді-бухгалтерія)
2 Призначення Для ведення бухгалтерського обліку
3 Група споживачів Невелика чисельність персоналу бухгалтерії
4 Об'єкт обліку Малі та середні за розміром підприємства різних галузей діяльності
5 Спосіб реалізації облікових функцій Перевага надається введенню операцій за шаблонами та за допомогою документів
6 Комплексність виконання функцій Інтегрована програма зведеного обліку

В програмі також реалізовані можливості ведення на одному робочому місці бухгалтерського обліку декількох підприємств, ведення обліку паралельно в декількох робочих планах рахунків, багатовимірного та багаторівневого аналітичного обліку, кількісного та валютного обліку.