Смекни!
smekni.com

Послуги маршрутних таксі (стр. 5 из 7)

Автостанція забезпечує водіїв автобусів інформацією про гідрометеорологічні умови на ділянках маршрутів, які вона обслуговує.

4.9. Автостанція надає усні та письмові довідки щодо руху автобусів, вартості проїзду, послуг автостанції тощо. Довідки надає довідкове бюро, а на автостанціях, де його немає, - черговий диспетчер або інша уповноважена особа.

4.10. Над довідковим бюро робиться напис "Довідкове бюро", а біля віконця розміщують інформацію про режим роботи.

4.11. Приміщення довідкового бюро знаходиться в залі для пасажирів, що чекають поїздки, або в касовому залі.

4.12. Довідкове бюро повинно мати необхідні інформативні матеріали, які розміщують у порядку, що сприяє швидкому знайденню необхідної інформації.

4.13. У випадках порушення розкладу руху автобусів і змін у роботі квиткових кас диспетчер (диктор-інформатор) передає оголошення по радіотрансляційній мережі. Зміст оголошень повинен відповідати вимогам, які встановлені Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.

4.14. Інформація щодо правил перевезення пасажирів і багажу, безпеки дорожнього руху послуг, які надаються автостанцією, тощо може передаватися автоматичними трансляційними засобами.

4.15. Усі працівники автостанції зобов'язані давати довідки пасажирам у межах своєї компетенції чи направляти їх у довідкове бюро або до відповідної посадової особи.

5. Організація руху дорожніх транспортних засобів і пішоходів на території автостанції

5.1. Організація робіт з безпеки пішоходів і руху дорожніх транспортних засобів проводиться згідно з вимогами нормативних документів, наведених у додатку.

5.2. Рух дорожніх транспортних засобів та місця їхньої стоянки на території автостанції визначаються схемою, розробленою і затвердженою для даної автостанції.

5.3. На території автостанції за узгодженням з органами Державтоінспекції повинно бути встановлено дорожні знаки, покажчики, сигналізацію та інші засоби регулювання рухом.

6. Організація надання побутових послуг

6.1. Побутове обслуговування пасажирів і водіїв передбачає користування камерами схову, кімнатами відпочинку, послугами кімнати матері та дитини, харчування у буфетах, кафе, ресторанах тощо.

6.2. Зберігання багажу та ручної поклажі в камерах схову передбачає:

- відповідність режиму роботи камер схову розкладу руху

автобусів;

- плату за послуги згідно з тарифом;

- приймання багажу та ручної поклажі на зберігання незалежно від наявності у громадянина квитка.

6.3 При прийманні речей комірник камери схову повинен:

- визначити, чи можна прийняти до камери схову речі;

- назвати пасажиру вартість зберігання;

- поставити речі в окремий відсік;

- видати пасажиру квитанцію про отримані гроші;

- зробити у книзі обліку, приймання та видачі речей відповідний запис.

6.4. Коли комірник видає громадянину речі, він повинен:

- отримати від пасажира квитанцію;

- видати речі;

- зробити у книзі обліку приймання та видачі багажу відповідний запис.

6.5. Кімнати довготермінового відпочинку надають послуги водіям та транзитним пасажирам за плату. Порядок оформлення проживання та обслуговування такий же, як і в готелях міста.

6.6. У кімнаті матері та дитини створюються умови для відпочинку пасажирів з дітьми віком до 5 років і вагітним жінкам та надаються послуги з позачергового придбання квитків на автобуси в день відправлення.

7. Порядок укладення договорів і проведення розрахунків за надані послуги

7.1. Відносини перевізника з власниками автостанцій визначаються договором, який передбачає доручення перевізника укладати від його імені договір з пасажиром про перевезення та отримання послуг автостанції.

7.1.1. За договором про сумісну діяльність перевізник здійснює перевезення пасажирів, а автостанція надає йому певний обсяг обов'язкових послуг і продає квитки протягом всього терміну до відправлення автобуса в рейс. Частка підприємства автостанцій у виторгу від продажу квитків, у разі укладення цього договору, складає певний відсоток, який обумовлюється цим договором і не може перевищувати встановлених законодавством граничних розмірів.

7.1.2. У разі укладення договору про надання обов'язкових послуг автостанція продає квитки до часу передачі касової відомості перевізнику, а потім перевізник самостійно продає квитки в салоні автобуса. У цьому разі розмір фіксованої плати за обов'язкові послуги визначається витратами, пов'язаними з наданням цих послуг, і може встановлюватися пропорційно часу находження автобуса на автостанції згідно з розкладом руху і не повинен перевищувати встановлених законодавством граничних розмірів.

7.2. Розмір плати пасажирів за обов'язкові автостанційні послуги не повинен залежати від дальності поїздки пасажира та вартості квитка. Він визначається витратами, пов'язаними з наданням цих послуг, і кількістю пасажирів, які ними скористалися, і не може перевищувати встановлених граничних розмірів.

7.3. Розмір плати пасажирів за послуги з додаткових видів обслуговування визначається витратами, пов'язаними з наданням кожної послуги, і кількістю пасажирів, які нею скористалися. Нормативні документи з питань безпеки перевезень пасажирів і руху автобусів

5. Вдосконалення обслуговування.

– Які нові правила роботи маршрутних таксі буде запроваджено найближчим часом?

– За новими умовами, громадський транспорт рухатиметься за чітким розкладом. Завдяки цьому на кінцевих зупинках буде відсутнє скупчення автотранспорту. А на місці звичайних зупинок з’являться сучасні зупинкові комплекси. При цьому посадка і висадка пасажирів відбуватиметься лише на зупинках громадського транспорту. Екологічні норми двигуна транспортних засобів будуть відповідати стандарту Євро-2. В кожній одиниці рухомого складу буде не менше 21 місця для сидіння, не менше двох дверей входу/виходу, просторий салон, оснащений сучасними вентиляційним системами.

Хочу звернути увагу, що у центральній частині міста перевезення здійснюватимуть лише автобуси великої та надвеликої місткості на 115–180 пасажирів, термін експлуатації яких не перевищуватиме 7 років.

Запровадження нових умов дозволить транспортній системі столиці вирішити низку завдань щодо її модернізації і, разом з тим, позбавить багатьох критичних моментів, що існують у системі перевезення пасажирів громадським транспортом. Нові умови перевезення дозволять ввести жорстку систему контролю за всіма передбаченими законом відрахуваннями до міського бюджету. Це стане поштовхом для інноваційних змін у транспортній сфері і дозволить ставити ще амбіційніші цілі.

– Що входить до завдання з модернізації транспортної системи?

– Комунальна служба перевезень займатиметься запровадженням автоматизованої системи диспетчерського управління (АСДУ), що дозволить контролювати ситуацію на дорогах не з вуст перевізників, які подають її не досить точно, а за допомогою інноваційних систем. Тобто, ми знатимемо, скільки машин вийшло на лінію, який між ними інтервал, чи дотримуються вони маршруту, визначеного угодою. Одразу стане відомо про кожне ДТП, затори та інші дорожні ситуації. Все це відображатиметься на інтернет-сайті. Так, до Євро-2012 кожен киянин і гість столиці зможе відвідати сайт і побачити місцезнаходження одиниці рухомого складу та шлях його руху в режимі «оn-line». Інформація викладатиметься в повному обсязі, сюди входитиме навіть прізвище водія та підприємця, який надає послуги. Запропонована система дозволить більш чітко контролювати якість надання послуг, фіксувати скарги і проблеми, аналізувати причини їх виникнення та оперативно усувати з використанням превентивних заходів з метою подальшого запобігання.

Стосовно нових завдань у сфері перевезень, то на черзі – впорядкування дорожніх знаків, облаштування зупинкових комплексів, створення нових зупинок, ремонт призупинкових територій, покращання дорожньої інфраструктури світлофорами, знаками, інформаційними табло тощо.

Вищезазначені заходи входять до угоди «Про відшкодування витрат», наслідком чого стає зростання її вартості для перевізника, проте кінцеву таксу ще не затверджено, оскільки відсутній кошторис. Вартість Угоди буде обґрунтовано, виходячи з вартості програмного забезпечення, диспетчерських послуг, плати за використання послуг супутників, плати за встановлення GPS-маяків на маршрутних таксі та вартості ремонту знаків. Кінцевий результат кошторису буде основою нового тарифу для перевізників на право використання дорожньої інфраструктури, що створена Київською міською державною адміністрацією.

Усі перевізники обов’язково братимуть участь у тендері на основі нових умов, а переможець укладатиме угоду на відшкодування витрат, після чого виходитиме на лінію для обслуговування пасажирів.

– Наскільки зросте вартість послуг?

– Відповідно до раніше укладених угод з Комунальною службою перевезень, вартість становила 84 грн. за одну машину, при тому, що перелік послуг був недостатнім для якісного обслуговування пасажирів. У найближчому майбутньому перелік послуг буде розширюватись з метою покращання умов перевезення киян. Йдеться про зручні під’їзди, створення заїзних «кишень» на зупинках громадського транспорту, сприяння у зменшенні заторів та злагодженість роботи маршрутних таксі за допомогою системи АСДУ. Тож вартість використання транспортної інфраструктури зросте, а угода «Про відшкодування витрат» стане для перевізників загальнообов’язковою. При цьому за ці послуги платитимуть не лише приватні перевізники, а й КП «Київпастранс», який також братиме участь у тендерах.

На сьогодні попередня схема вибору перевізника на маршруті дискредитувала себе. За новою схемою все відбуватиметься прозоро – через угоду «Про відшкодування витрат». Усі кошти, отримані у відповідності з умовами угоди, надходитимуть до Комунальної служби перевезень, після чого відбуватиметься компенсація витрат, що виплачуються за угодою. А все, що вище рентабельності, надходитиме до бюджету. За попередніми підрахунками, ці надходження збільшаться у 10–15 разів, тобто весь закритий до цього потік коштів відкривається та спрямовується до бюджету, з якого частину коштів спрямовуємо на вищезазначений розвиток.