МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО
ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Туристично-країнознавча характеристика Малайзії
Виконала:
студентка групи ТР-09
Голубенко Марина
Викладач:
Яковчук О.В.
Харків 2010
Вступ
Розділ 1
1.1 Загальні відомості
1.2 Ресурси оздоровчо-лікувального туризму
1.1.1 Курорти
1.1.2 Гірські курорти
Розділ 2
2.1 Ресурси пізнавально-екскурсійного туризму
2.1.1 Визначні пам'ятки Малайзії
2.1.2 Національні парки та заповідники Малайзії
Розділ 3
3.1 Ресурси активного і спортивного туризму
3.1.1 Спорт і активний відпочинок
3.1.2 Проживання
3.1.3 Національні свята та фестивалі
3.1.4 Розваги та нічне життя
3.1.5 Кухня Малайзії
Висновок
Перелік використаних джерел
Додатки
Малайзія - унікальна країна, де є сусідами, гармонійно доповнюючи один одного, стародавня культура і високий рівень життя. Сучасні міста зовсім не заважають дикій природі з її дивовижною флорою і фауною. Береги радують чистими пляжами і прозорою морською водою, готелі - чудовим сервісом, а місцеві визначні пам'ятки вже готові відкрити всім бажаючим таємниці і звичаї стародавніх народів.
Малайзія вражає своїм спокоєм, доброзичливістю місцевих жителів та комфортними умовами для відпочинку. М'який клімат і завжди гарна погода дозволяють приїжджати сюди в будь-який час року. Тут можна повністю розслабитися і побути собою. Тут немає забобонів і нетерпимості, тільки море, тільки сонце, тільки найцікавіші події.
У Малайзії постійно проходять фестивалі і свята: у представників різних віросповідань - християн, буддистів, даосистів, індуїстів і послідовників племінних релігій - є свої приводи влаштувати урочистості. Крім того, існують свята, що не несуть на собі відбиток релігійності. Це щорічний Фестиваль квітів, що проходить в липні, вересневий Фестиваль Малайзії, День федеральних територій, що відзначається 1 лютого в Куала-Лумпурі та Лабуане, День незалежності, який припадає на 31 серпня і національний вихідний - День народження короля.
Відпочинок в Малайзії - це в першу чергу її курорти, де вас чекають чисте море, обширні пляжі, дивовижні своєю флорою і фауною коралові рифи. І, звичайно, в кожному місті є цілий ряд природних, культурних та архітектурних пам'яток.
Актуальність: на сьогоднішній день туризм став явищем, що увійшло у повсякденне життя майже третини населення планети, тому дослідження туристичного потенціалу кожної країни є вкрай важливим й актуальним.
Об'єктом дослідження є туристичний потенціал Малайзії
Предметом дослідження туристично-країнознавчі ресурси даної країни
Мета: дослідити туристично-країнознавчий потенціал Малайзії
Завдання:
дати загальну характеристику країни
визначити ресурси оздоровчо-лікувального туризму
охарактеризувати ресурси пізнавально-екскурсійного туризму
виявити основні формальності при в'їзді-виїзді іноземних туристів
Географічне положення. Держава Малайзія географічно складається з двох частин, розділених Південно-Китайським морем: Західної Малайзії (Малайї) на півдні півострова Малакка і Східної Малайзії (Саравак і Сабах) - на півночі і північному-заході острова Калімантан (Борнео) в Малайському архіпелазі.
Півострів Маллака адміністративно роздільний на штати, які умовно можна розділити на південні (Мелака, Джохор), північні (Кедах, Перліс і Перак і острів Пенанг), центральні (Селангор, і Негері Сембілан) і східні штати (Келантан, Паханг і Теренггану).
Загальна площа країни 342 тис. кв. км. Здавна Малайзія вважалася місцем перетину торговельних інтересів Європи і Азії, і придбала репутацію ділового центру. Кожен з 13 штатів має власний колоритом і "обличчям".
На заході півострів омивається Андаманським морем і протокою Малакка, на сході Південно-Китайським морем.
Площа - 330 400 км2
Населення - 21,3 млн. чоловік: малайці (53%), китайці (30%), індійці (7%) та інші. У країні проживає більше 60 різних етнічних груп. Всі ці та інші народності живуть в мирі і дружбі
Столиця. Куала-Лумпур
Адміністративний розподіл. Малайзія - федерація в складі 13 штатів і федеральних територій
Куала-Лумпур і Лабуан.
Мова. Офіційна мова - малайська, для письма використовується латинка. Практично всюди розмовляють англійською.
Релігія. Офіціальна релігія країни - іслам. Разом з тим, поширеними є буддизм, індуїзм, християнство. Двадцяти шести мільйонне населення країни - це своєрідна суміш малайців, корінних мешканців малакського півострова, китайців, і індусів, даяків та інших племен острова Борнео. Проте, проживаючи сотні років поруч, вони майже не змішуються, кожен з народів зберігає свою мову, традиції, релігію тощо.
Гроші. Офіційна грошова одиниця - малайський рингіт.1 дол=3,8 рин. Адміністративний поділ: 13 штатів та 3 Федеральні території.
Економіка. Малайзія країна, яка динамічно розвивається, одна з найбагатших країн даного регіону.
Клімат. Екваторіальний. Вологість - близько 80%, середньорічна температура близько 26 С. Найбільша кількість опадів в Східній Малайзії випадає з листопада по лютий. В Західній Малайзії - з травня по жовтень.
Автотранспорт. Шляхи в прекрасному стані. Рух лівосторонній. Таксі достатньо дешевий вид транспорту (ціну необхідно оговорювати завчасно).
Флора, фауна. Більш 60% країни займають джунглі. У Малайзії поширено близько 8000 різновидів
рослин, включаючи 2000 різновидів дерев, 800 різних видів орхідей і 200
видів пальм.
Фауна може похвастатися наявністю слонів, носорогів, тигрів, леопардів,
тапірів, ведмедів, орангутанів і гібонів. На території східної Малайзії
розташовано одне з найбільших поселень різних птахів у світі.
Лангкаві - екзотичний архіпелаг з 99 тропічних островів, мирно лежить біля берегів штату Кедах, розташованого на північному заході Малайського півострова. Омивані спокійними бірюзовими водами Андаманського моря, острови покриті древніми лісами з різноманітною рослинністю і багатим тваринним світом. Лангкаві прекрасний вибір для тих, хто віддає перевагу для відпочинку не дуже людні, незіпсовані цивілізацією місця. Він має інфраструктуру і зручностями світового рівня: сучасним міжнародним аеропортом, здатним приймати великі пасажирські лайнери; прекрасними дорогами; побудованими за останнім словом причалами для яхт; готелями - від скромних закладів до шикарних лауреатів премій у галузі туризму; чудовими полями для гольфу і відмінним асортиментом розваг.
Лангкаві - острів легенд, який також називають островом "Коричневого орла". Лангкаві добре відомий своїми білосніжними пляжами, теплим морем і затишними бухтами, як ніби спеціально створеними для спокійного відпочинку.
Крім того, Лангкаві - справжній рай для справжніх шанувальників шопінгу - широкий асортимент, висока якість та низькі ціни. До ваших послуг: заняття водним спортом в кристально чистій воді, подорожі в джунглі і в рибальські села.
Гурмани також довго не зможуть забути всі вишукування національної кухні, спробувавши хоч раз соковиті екзотичні фрукти, чудову рибу і морепродукти. Тут відпочивала Королева Єлизавета друга, Маргарет Тетчер, Роберт Мугабе і Нельсон Мандела.
Визначні пам'ятки Лангкаві.
Куах (столиця Лангкаві) - головне місто острова Лангкаві з населенням 11 тисяч чоловік. Він знаходиться на південно-сході острова і відомий своїми лавками, що торгують сувенірами з черепашок і місцевого мармуру, а також магазинами безмитної торгівлі, розташованими на єдиній вулиці міста, що протягнулася уздовж узбережжя.
Акваріум Лангкаві. Відкритий у березні 1996 року, цей один з відомих акваріумів в Азії, перебуває в містечку Пантай Ченанг на Лангкаві. Тут представлено більше 5000 морських і річкових риб, а також безліч живих коралів.
Центр народних промислів (Craft Cultural Centre) розташований на північному узбережжі острова Лангкаві, недалеко від пляжу з чорним піском, приблизно в 30 хвилинах їзди від аеропорту і 45 хвилинах від Куах. Побудований на схилі пагорба з видом на море, цей центр пропонує широкий вибір малайзійських сувенірів, таких як витончений батік ручної роботи і майстерно викувані вироби зі срібла.
Датаран Ланг (Площа Орла). Саме її насамперед бачать ті, хто приїжджає на Лангкаві морем. Ця площа розташована біля причалу в Куах і приваблює перш за все величним статуєю коричневого орла з розпростертими крилами.
Площа чудово спланована, тут є заплави, мости, криті альтанки, ресторани і цегляні арки. Близькість до моря і м'який бриз роблять цю площу ідеальним місцем для неспішних прогулянок або тихого вечері прохолодним ввечері.
Крокодилової ферма розташована в містечку Телук дата в 30 км від Куах. Ферма, зареєстрування відповідно до Конвенції про міжнародну торгівлю тваринами, що знаходяться під охороною закону, займає площу 20 акрів і налічує більше тисячі крокодилів різних видів у природних умовах, зібраних з усього світу. Тут можна побачити цікаве вистава за участі крокодилових "зірок".
На північно-західному узбережжі півострова Малакка знаходиться мальовничий острів Пенанг або "Перлина Сходу", як його називають до цих пір. Цей малайзійський острів зберігає відбиток свого колоніального минулого, символом якого є заснована англійцями столиця Джорджтаун.
Тут можна не лише цікаво і різноманітно відпочити, але і покататися на велорикшах, познайомитися з історією Малайзії, тому що історія острова налічує кілька століть. Пенанг був відкритий в 1786 році англійцями і швидко перетворився в торговий місто, де вигадливо змішалися Схід і Захід, кров і традиції різних народів. Символом Пенанг можна назвати Пенангскій міст, що протягнувся на 13,5 км і з'єднує материкову і острівну частині штату. Пенангскій міст офіційно визнаний одним з найдовших в Азії і третім по протяжності мостом у світі.