Смекни!
smekni.com

Характеристика веб-браузерів (стр. 2 из 7)

У Mozilla Foundation розробляли різні браузерні і близько браузерні проекти під загальною маркою Mozilla, проте мав пройти якийсь час, щоб продукт для виступу "єдиним фронтом" сформувався у власний проект. Спочатку він називався Phoenix, потім через проблеми з патентами був перейменований в Firebird, потім у Firefox. З ранніх версій він віддавався на тестування публіці, яка допомогла ретельно налагодити його і направити у бік бездоганності.

Одне з ключових переваг - те, що Firefox в порівнянні з IE, можна сказати, абсолютно безпечний. До речі, Firefox успішно портований на безліч комп'ютерних платформ, відмінних від Windows, і має версії на різних мовах, у тому числі російською. Шум навколо Firefox почав підніматися з літа 2004 року, а перша офіційна версія побачила світ 9 листопада. Успіх був приголомшуючим і перевершив всі очікування. Ситуація на ринку браузерів, як і взагалі в Інтернеті, постійно змінюється. Сьогодні не можна з упевненістю сказати, хто опиниться попереду завтра і наскільки вистачить сил у лідера.

Стрімке нарощування обчислювальних потужностей персональних комп'ютерів дозволило всерйоз задуматися про перехід на якісно новий рівень програмного забезпечення. Освоївши тривимірні світи комп'ютерних ігор, розробники готуються запропонувати нам і операційні системи, що дозволяють повною мірою використовувати переваги третього виміру. Всесвітню мережу також можна представити тривимірною, якщо використовувати для веб-серфінгу програму, що відповідним чином відображає контент. І такі розробки існують. Правда, багато хто з них знаходиться на експериментальній стадії, а деякі проекти призупинилися з різних причин, але спробувати тривимірний Інтернет вони цілком дозволяють.

У 2000 році архітектори за освітою Хендрік Вендлер і Джейкоб БІЦ захопилися побудовою тривимірних комп'ютерних моделей з використанням VRML - мови моделювання віртуальної реальності (Virtual Reality Modeling Language). І однією з розробок двох друзів став браузер Clara. Використовуючи "движок" Internet Explorer, програма дозволяє створювати у тривимірному просторі цілий світ з веб-сторінок, кожна з яких володіє всіма традиційними атрибутами: ви можете перегортати сторінки, переходити по посиланнях, переглядати анімаційні малюнки і т.д. Крім власне веб-серфінгу, Clara пропонує і інші незвичайні функції. Наприклад, спілкування в тривимірному чаті.

Однією з найбільш цікавих розробок можна назвати "The Broad Band Browser" - браузер, що перетворює Всесвітню мережу в справжній віртуальний світ, де по широких проспектах тривимірних мегаполісів можна мандрувати нескінченно, а якщо набридне, то ніщо не заважає миттєво повернутися у власний будинок-місто, побудований з улюблених веб-сторінок. Саме так бачать майбутнє інтернету в компанії Three-B International Limited, що веде розробку даного браузера. За аналогією з тим, як ви подорожуєте в реальному житті, у світі 3D ви, в першу чергу, потрапляєте у віртуальний "аеропорт", з якого вже можна вибрати "місто" для відвідування. Поява майбутніх тривимірних віртуальних світів неминуче, і сьогодні розробники вже впритул підійшли до вибору найбільш зручною і життєздатної моделі відображення веб-контенту в трьох вимірах. І пріоритетним напрямком більшості експериментальних проектів є прагнення створити звичну для людського сприйняття просторову структуру.

Типи web-браузерів

Internet Explorer

Internet Explorer розробляється корпорацією Microsoft починаючи з 1995 року і міститься у складі операційних систем Microsoft Windows. Він є найпопулярнішим web-браузером починаючи з 1999 року; досягаючи піку 95% -ої частки використання протягом 2002 і 2003 років. Останньою версією браузера є Internet Explorer 8.0.

Internet Explorer 6.0

Internet Explorer 6.0 (рис.1.2) випущено 27 серпня 2001 року, за декілька тижнів до Windows XP. У цій версії було вдосконалено DHTML, контроль вмісту, покращено підтримку CSS рівня 1, DOM рівня 1 і SMIL 2.0. Інтерфейс дозволяє динамічний доступ і оновлення структури та стилю документа (без обмежень). Движок MSXML було вдосконалено до версії 3.0. Можливості: нова версія IEAK, мультимедійна панель, інтеграція з Windows Messenger, автоматична корекція розміру зображення, P3P, а також зовнішній вигляд відповідно до теми робочого столу "Luna" для Windows XP.

Рис.1.2 Вікно браузера Internet Explorer 6.0

Internet Explorer 7.0

Internet Explorer 7.0 (рис.1.3) випущено 18 жовтня 2006 року і до 26 жовтня був завантажений більше трьох мільйонів разів. До середини січня 2007 року число завантажень перевищило 100 мільйонів. Нова версія відрізняється підтримкою вкладок, підтримкою alpha-каналу PNG зображень, поліпшенням підтримки стандартів W3C, вбудованим механізмом роботи з RSS, захисту від шахраїв і ін. Дана версія IE входить до складу Windows Vista з деякими покращеннями в області безпеки: захищений режим (доступ тільки до тимчасових інтернет-файлів, захист пам’яті і т.д.)

Рис.1.3 Вікно браузера Internet Explorer 7.0

Можливості браузера Internet Explorer 7

Спрощена робота користувачів

Робоче вікно оглядача Internet Explorer 7 реорганізовано, щоб зробити його значно простішим і зручнішим, а також прибрати всі непотрібні елементи. Ці покращення максимально збільшують ділянку екрану, яка призначена для відображення веб-сторінок, що спрощує виконання щоденних завдань при роботі в Інтернеті.

Розширені можливості друку

Браузер автоматично налаштовує масштаб друкованої сторінки так, щоб її розміри не перевищували розмірів паперу, на якому ця сторінка буде надрукована. Internet Explorer 7 забезпечує багатосторінковий перегляд друку з можливістю налаштування полів і зміни розміру тексту для запобігання обрізанню документа, а також функцією друкування лише виділеного тексту.

Рядок миттєвого пошуку

Пошук в Інтернеті за допомогою вибраної пошукової системи тепер можна здійснювати з пошукового рядка на панелі інструментів, що виключає необхідність мати декілька окремих панелей інструментів. Постачальника послуг пошуку можна вибрати з випадаючого переліку. Також можна додати інших постачальників послуг.

Центр вибраного

Центр вибраного забезпечує легкий і швидкий доступ до вибраного, групам вкладок та історії перегляду, а також підписці на RSS-канали. Його можна розгорнути за потребою або закріпити на місці для простішого доступу.

RSS-канали

Оглядач автоматично виявляє RSS-канали на веб-вузлах і повідомляє про це за допомогою значка на панелі інструментів. Одне клацання мишею по значку дозволяє переглянути і за потребою підписатися на RSS-канал веб-вузла, а згодом отримувати повідомлення про оновлення вмісту. RSS-канали можна читати з браузера, можна шукати важливі повідомлення і здійснювати фільтрацію за допомогою пошукових запитів або категорій, що відносяться до конкретного веб-вузла.

Переглядання веб-сторінок за допомогою вкладок

Можна переглядати декілька веб-вузлів в одному вікні браузера. Перемикання між веб-вузлами відбувається за допомогою вкладок у верхній частині вікна оглядача.

Швидкі вкладки

Браузер забезпечує легкий вибір і навігацію по вкладках завдяки відображенню ескізів всіх відкритих вкладок в одному вікні.

Групи вкладок

Вкладки можна згрупувати і зберегти в логічні категорії, що дозволяє відкривати декілька вкладок одним клацанням миші. Певну групу вкладок можна призначити домашньою. Таким чином, вся група вкладок відкриватиметься кожного разу при запуску оглядача Internet Explorer з меню "Пуск".

Налаштування масштабу сторінок

Можна збільшувати текст і графіку на окремих сторінках, щоб концентруватися на певному вмісті або зробити вміст доступнішим для користувачів з ослабленим зором.

Internet Explorer 8

Internet Explorer 8 випущено 19.03.2009 р, компанія Microsoft випустила фінальну версію браузера Internet Explorer 8. Він побудований по іншому і має масу переваг перед попередніми версіями. Браузер уже не виглядає так мляво на фоні конкурентів, як це було з 7-ю версією, і цілком здатний задовольнити запити більшості користувачів.

Нова конструкція набагато швидше завантажує веб-сторінки і більш сумісний з новими технологіями. Значно дороблена підтримка веб-стандартів і поліпшена обробка HTML, CSS (з повною підтримкою CSS 2.1) і JavaScript.

Серед самих помітних нових функцій варто відзначити:

· Веб-фрагменти (Web Slices).

· Прискорювачі (Accelerators).

· Автоматичне відновлення після збоїв (Automatic Crash Recovery).

Також в Internet Explorer 8 наявна маса інших функціональних покращень: потужна система пошуку, покращена панель з обраним, групування зв’язаних вкладок, розширені можливості маштабування сторінки, покращений пошук по сторінці з маркіруванням кожного екземпляра шуканого слова чи фрази, інтелектуальний адресний рядок і багато інших удосконалень.