Смекни!
smekni.com

Технологія продажу пральних, миючих та дезінфікуючих засобів (стр. 3 из 5)

Засоби для дезінфекції

Засоби для дезінфекції можна поділити таким чином: - засоби, які призначені для дезінфекції об'єктів у середовищі життєдіяльності людини (поверхонь підлоги, стін, меблів, приладів та устаткування; предметів догляду хворих; білизни; посуду; іграшок; одягу; взуття; транспорту; санітарно-технічного обладнання; виділень людини та тварин тощо) при проведенні поточних, заключних та профілактичних дезінфекційних заходів;

- засоби для дезінфекції, передстерилізаційного очищення та "холодної" стерилізації виробів медичного та спеціального призначення;

- засоби для контролю якості дезінфекції, передстерилізаційного очищення та стерилізації виробів медичного призначення;

- засоби для дезінфекції повітря у приміщеннях;

- засоби для знезараження питної води;

- засоби для дезінфекції шкіри операційного та ін'єкційного полів, рук медичного персоналу, працівників торгівлі, громадського харчування та в побуті;

- засоби мийні та очищувальні з дезінфекційними властивостями, які призначені для застосування у середовищі життєдіяльності людини;

- засоби для боротьби з членистоногими, які мають санітарно-епідеміологічне значення (кліщі, воші, клопи, блохи, комарі, москіти, мухи, таргани, міль тощо), у середовищі життєдіяльності людини;

- засоби для обробки поверхонь приміщень, верхнього одягу, захисних сіток, наметів та інших предметів, а також шкіри, призначені для відлякування кровосисних членистоногих;

- засоби боротьби з гризунами, які є джерелами та переносниками збудників інфекційних хвороб, за винятком тих, що застосовуються у сільському господарстві.

Санітарно-епідеміологічна експертиза матеріалів на дезінфекційні засоби передбачає:

- розгляд матеріалів щодо повноти за обсягом та правильності їх оформлення;

- оцінку специфічної активності, повноти та обґрунтованості режимів дезінфекції об'єктів;

- визначення безпечності дезінфекційних засобів, ступеня можливого ризику для здоров'я людини при використанні дезінфекційного засобу відповідно до режимів дезінфекції;

- оцінку обґрунтованості показників якості дезінфекційних засобів та методів їх контролю;

- у разі необхідності підготовку програм та проведення випробувань специфічної активності, безпечності та випробувань ефективності дезінфекційних засобів на практиці.

Санітарно-епідеміологічну експертизу матеріалів на дезінфекційні засоби здійснює державне підприємство "Науково-експертний Центр з регламентації застосування та впровадження дезінфекційних засобів" МОЗ України.

Для проведення робіт з експертизи Центр може залучати установи та заклади, акредитовані в установленому порядку та вповноважені Головним державним санітарним лікарем України для проведення таких робіт (далі -установа).

Дезінфекційний засіб - речовина хімічного або біологічного походження чи суміш речовин, які використовуються для знищення збудників інфекційних хвороб у середовищі життєдіяльності людини (дезінфекція) та їх переносників - комах, кліщів тощо (дезінсекція) і гризунів (дератизація).

Специфічна (дезінфекційна) активність - здатність засобу спричиняти специфічний знезаражувальний та знешкоджувальний ефект.

Якість дезінфекційних засобів - сукупність властивостей, які надають цим засобам здатність задовольняти потреби споживачів у відповідності до свого призначення і відповідають вимогам нормативних документів.

Випробування на практиці - дослідження ефективності та безпечності засобу в практичних умовах відповідно до галузі та режимів застосування.

Безпечність дезінфекційного засобу - установлення критеріїв допустимого впливу засобу на здоров'я людини відповідно до запропонованих режимів дезінфекції (дезінсекції, дератизації).

Вперше очищаючий порошок Cometбуло випущено на ринок США ще в 1956р., та він і досі є дуже популярним засобом для чищення і дезінфекції. В Україні Comet з'явився в 1997р. Comet має дезінфікуючі властивості, відчищає складні плями і вбиває збудників бактеріальних хвороб. Головною особливістю порошків Cometє унікальне поєднання абразивного компоненту і хлорінолу. Це сполука, що спеціально призначена для використання в житлових приміщеннях та здатна м'яко проникати усередину поверхні і видаляти навіть найскладніші плями.

Завдяки цьому Cometочищує не тільки поверхневі забруднення, але і плями, що в'їлися в поверхню. Здатність Cometвичищати як свіжі, так і застарілі плями, що глибоко в'їлися, робить його універсальним засобом для чищення. Завдяки цьому, Comet придатний для всіх видів поверхонь. Плита, кахель, раковина, ванна, унітаз, кухонні меблі і стіл перевтіляться і засяють чистотою завдяки дбайливій турботі Comet. Ви можете бути спокійними за гігієну у Вашому домі. Comet досягає відмінних результатів і за допомогою хлорінолу вбиває 99,9% усіх відомих бактерій, забезпечуючи потрібний захист Вашої родини. Cometпроти іржі - спеціалізований продукт, призначений для видалення плям іржі, що видаляє іржу в два етапи.. Спочатку він проникає вглиб плями і легко розчиняє структуру іржі. Потім активні інгредієнти захоплюють частки іржі і, утворивши з ними стійку сполуку, не дають закріпитися на поверхні знов. Активні інгредієнти починають діяти одразу під час контакту з поверхнею, завдяки чому шкода для емалі мінімізується. Крім порошків, у асортименті Cometгідне місце займають гелі Comet, що також видаляють жир і найскладніші забруднення та вбивають мікроби. Cometгель добре видаляє нагар з плити. Щоб видалити забруднення, що складно виводяться, достатньо лише залишити гель на більш тривалий час. Для миття підлоги й алюмінієвих поверхонь рекомендовано розчиняти гель у воді (2 ковпачка гелю на 5 л теплої води).

Показники вимоги до якості

Засоби для прання і миття повинні мати приємний запах, встановлений колір, однорідну консистенцію, не мати згустків і осадів, добре розчинятися у воді і мати визначену миючу здатність.

Контроль якості

На торгових підприємствах перевіряють правильність упаковки, повноту і чіткість маркіровки. Засоби для прання та миття на сорти не ділять, крім господарського мила, сорт якого визначають в залежності від процентного вмісту миючих речовин. Склад засобів для прання та миття і їх відповідність нормам гарантується виробником.

Контроль якості - визначення якісного складу та кількісного вмісту діючих речовин у дезінфекційному засобі.


3. Організація продажу засобів для прання, чищення та дезінфекції

3.1 Методика стимулювання продажу

Якщо на початку XXст. виробники та торговці витрачали гроші на просування товару до споживача за допомогою реклами, то у другій половині XXст. значного поширення набули заходи зі стимулювання продажу товарів. Є дані, що річний обсяг витрат на стимулювання продажу становить 125 млрд. доларів. За рік витрати на стимулювання зростають на 12% проти збільшення витрат на рекламу лише на 7,6%.

Сучасне стимулювання продажу товарів можна визначити як сукупність прийомів, котрі застосовуються протягом усього життєвого циклу товару до трьох учасників ринку (споживача, оптового та роздрібного торговця і власного торгового (збутового) персоналу з метою максимального (нехай і короткочасного) збільшення кількості нових покупців.

До переваг стимулювання продажу товарів спеціалісти відносять:

• більш швидкий вплив на попит, як порівняти з рекламою;

• забезпечення постійного пошуку нових ідей з урахуванням еволюції ринку та змін у менталітеті покупців;

• ефективніше забезпечення гармонічного просування товару на ринок проти інших форм комунікативної діяльності.

Реклама — це тільки заклик, пропозиція купити товар, а стимулювання продажу сприймається як приємна несподіванка, сюрприз, подарунок або розвага. Покупець частіше «клює» на цей захід, бо сприймає його поза актом купівлі-продажу, ізольовано від нього (і тільки згодом він починає розуміти мету цього «сюрпризу» та хто був його ініціатором).,

До недоліків можна віднести те, що покупці звикають до стимулювання і чекають, коли потрібні їм товари широкого вжитку стануть його об'єктами. Ось чому рекомендують використовувати сезонність стимулювання продажу, зв'язувати його зі зміною пори року, річницями певних подій та святковими днями. Тільки ігри можуть бути використані з однаковим успіхом протягом усього року (хоч і тут можуть бути сезонні коливання).

Перші акції зі стимулювання продажу були дуже жорсткими та однозначними: значне зниження цін, безоплатна передача додаткової кількості товару тощо. У наші дні заходи зі стимулювання набули більш м'якого характеру (ігри, конкурси, лотереї, виставки). Завдяки поєднанню жорстких та м'яких методів стимулювання встановлюється зв'язок між товаром та споживачем, що спонукає останнього до купівлі товару. Це коштує ініціаторові акції дешевше, ніж реклама.

Стимулювання продажу варто поєднувати з прямим маркетингом. Поряд з інформацією про товар прямий маркетинг повідомляє потенційного покупця персонально про можливі переваги та вигоди стимулюючого характеру. Усе це об'єднує рекламу, стимулювання та прямий маркетинг.

Споживачів спеціалісти поділяють на три групи: перша — це ті, хто не користується товарами даної марки; друга — це ті, хто користується іншими товарними марками і третя — ті, хто часто міняє марки.

Отже, метою стимулювання споживача є збільшення кількості покупців та кількості товару, придбаного одним покупцем.

Проміжну позицію між виробником та споживачем займають посередники. Вони виконують регулюючу функцію. Посередниками можуть бути і дистриб'ютори, які самі намагатимуться найбільше продати, а тому самі стимулюватимуть споживачів.

Торговий посередник також є продавцем, але дещо своєрідним. Так само як і виробник, торговий посередник має на меті отримання прибутку за пропонування покупцеві товарів, які йому потрібні. Однак тут інтереси виробника й посередника не збігаються. Виробник прагне продати свій товар будь-кому. Торговий посередник має групу «своїх» покупців (тобто тих, хто користується його послугами) і вибирає товар, виходячи з інтересів саме цих покупців. Якщо товар не відповідає цим інтересам, посередник може відмовитися від нього. Він вільний у виборі тих виробників, пропозиції яких відповідають його цілям, або тих, хто може гарантувати йому певний рівень рентабельності. Відтак великого значення набувають стимулюючі акції виробників. Стимулюванням, однак, не варто зловживати. Коли підприємство стимулює продаж товарів надто довго або надто часто, споживачі починають сприймати такі товари як нікчемні, котрі продати нормальним способом неможливо. Особливо це стосується цінового стимулювання. У такому разі ліпше використати інші стимулюючі засоби (лотереї, конкурси, ігри).