Смекни!
smekni.com

Новий європейський дизайн. Тенденції розвитку (стр. 3 из 6)

Тільки от один підступ - фірмового кольору, навіть коли його дуже багато, недостатньо для ідентифікації - виділитися він не дозволяє. Навпаки, відкриває плиту над братською могилою однакових жертв «фірмового брак стилю». Або ось - округлені куточки, ще одне болюче тренд сучасного дизайну. Одна з найважливіших завдань сучасної системи візуальної ідентифікації - зробити все її елементи, починаючи від лого - осмисленими і застосовними. Ситуація, коли знак повинен бути великим і головним у композит, а інакше він не потрібен і його не видно, не повинна виникати в принципі. Також і з вторинними елементами - їм не місце на задвірках композиції. Я називаю це "органічністю системи".


1.1.3 Айдентика

Завдання наскрізний айдентики - ідентифікація повідомлення, моментальне, підсвідоме, безпомилкове визначення належності повідомлення, макету, носія до конкретного бренду. Саме тому будь-яке повідомлення, будь-візуал повинен більш ніж на 50% складатися з елементів системи ідентифікації. Первинні і вторинні елементи, характерні ознаки у верстці і шрифтах, колірна домінанта. У русі у споживача є 5 секунд на те, щоб вважати приналежність звернення - це є визначальним у прийнятті рішення про те, чи цікаво це йому. Саме за рахунок моментального зчитування приналежності працює система ідентифікації в зрізі довгострокового брендингового ефекту і ефекту зйомки. Незалежно від того, чи цікавить респондента повідомлення - він згадує про марку. Бренд первинні суті дробових комунікацій. Чим глибше проникнення системи ідентифікації в суть первинних складових візуальної комунікації - тим краще. Простіше кажучи, чим більше простих елементів в макеті або ролику говорить про бренд - тим більш значуща перемога дизайнерів. Сьогодні безглуздо говорити про систему ідентифікації, яка не описує і не проникає в дизайн сайту, відео-рекламу і презентаційний контент. Головне, не перегнути палицю ... Хіромантія - це така наука про читання ліній на руках. Ніби як, на руках людини написано все минуле, майбутнє, всі хвороби ... Таку ж хіромантію розповідають горе-маркетологи і горе-дизайнери про своїх логотипах - ця лінія символізує зростання, ця пляма - наші прагнення, а чайка - натякає на височину намірів ... Знайоме? Усвідомте собі - споживач не хоче «читати» Ваш логотип. Він не збирається гадати по ньому, передбачати долю і обчислювати місію вашого бізнесу. Загалом-то, він не дуже хоче навіть читати вашу рекламну поліграфію, але вже логотип ... Звільніть! Завдання системи візуальної ідентифікації не в тому, щоб пояснювати сенс логотипу. Логотип магазину керамічної плитки повинен щось говорити про магазин, без відеоряду, без титрів? Ні! Сенс лого - запам'ятатися і викликати асоціації, пов'язані з магазином! Виділити магазин із загального потоку, пов'язати з певними емоціями. Легко здогадатися, що зображення телефону в логотипі не допоможе легкої ідентифікації телефонної компанії просто тому, що приналежність логотипу ідентифікує титр «Телефонна компанія Уралтелеком», наприклад. А якщо в рекламі, бланках і бордах не буде титру - це величезна помилка. Телефон у логотипі просто зайвий, він - вірний шлях надійно загубитися серед сотень інших телефончиком і телефонних трубок ... Консерватизм в підходах до ідентифікації вже породив традиційну проблему - пам'ятаємо рекламу, але не пам'ятаємо що рекламувалося.

Вся справа в тому, що всередині системи візуальних стандартів найчастіше немає місця для фантазії. Все, що може зробити дизайнер по цих гайдлайнам - повісити стрічку зверху і смужечку знизу. Цим споживача не зачепиш, і тому основна дія розгортається якраз між стилеобразующими елементами, відсуваючи їх на другий і навіть третій план - так люди звикають не помічати бренду за зверненням ... Один з перших проривів на нашому ринку зробили британці Wollf & Oliins та їх айдентіка Білайну. Гранично просто. Чорні та жовті смуги, але не внизу або вгорі макета і навіть не навколо літер - скрізь! На предметах, у відео, на сайті, всередині іміджів, в логотипі ... Наскрізна система, все проникаючий візуальні ознаки бренду. Ми очікували хвилі наслідувачів, але нічого подібного не сталося. Бренд «Білайн» залишається впізнаваним ось вже 5 років. Аналогічна історія відбулася і зі скандально відомим ребрендингом UMC у МТС. Швидко усвідомивши помилки на етапі виведення бренду і усунувши «яєчний» акцент з комунікації та філософії, МТС стрімко набрав обертів і зараз має ідеальну впізнаваність. Значно перевищує впізнаваність UMC навіть на піку його "розкрутки".Клієнт або споживач - перша скрипка в будь-якому маркетинговому оркестрі. Всі зусилля спрямовані на нього.

На дворі 21-е століття і варто запам'ятати, що ще до початку робіт над ідентичністю бренду варто задуматися про те, де споживачеві має бути зустрічатися з нашими працями найчастіше. Адже якщо це маленький магазинчик - то носії - вивіска, тара, цінники, пакети - обмежені в розмірах і виразних засобах. Якщо бізнес - це юридична контора, то жити логотипу тільки на візитках та на бланках з папками, тихо і непомітно. А якщо велика мережа супермаркетів - то хто побачить її візитки і бланки? Білборди, відео, Інтернет, партизанські медіа, інтер'єр і екстер'єр, система навігації і корпоративний журнал - носії стилю, створюють величезний простір, яким ми зобов'язані скористатися. Якщо ресторан: носії - меню, інтер'єри, листівки, фірмовий одяг, зовнішня реклама.

Все частіше виникають завдання, коли традиційний, монохромний логотип не потрібен в принципі. Наприклад, бізнес ведеться в онлайні - це інформаційний портал - соціальна мережа. Реклама тільки по ТБ і на rich-media в мережі, бланки тільки електронні для відправки по e-mail. Фантастика? Реальність!Розуміти споживача - це значить не тільки знати і використовувати те, де ми зіткнемося з ним. Це, в першу чергу, розуміти що він хоче побачити. Якщо йому не потрібен Ваш логотип і стиль, якщо Ви - найкраща у місті компанія з пошукової оптимізації сайту, наприклад, вам абсолютно ні до чого давати рекламу. Ваші клієнти приходять за рекомендацією - вам не потрібна ніяка система айдентики. Ваша ідентичність це Ви самі!

1.1.4 Дизайн Apple

Одна з відмінних особливостей продуктів компанії Apple - це її неповторний дизайн, який вже встиг стати іконою стилю в комп'ютерній індустрії. Коли персональні комп'ютери тільки почали з'являтися, їх було мало, ніхто і не думав про дизайн. Перші споживачі продукції Apple Computers не надавали особливого значення зовнішньому вигляду комп'ютера. На першому місці був пошук рішень для зменшення ваги і габаритів. Однак, через кілька років, ситуація кардинально змінилася. Персональні комп'ютери стали дуже затребуваним товаром, і, природно конкуренція на комп'ютерному ринку загострилася. Крім досягнень в технічній сфері потрібно було придумати щось таке, що стало б додатково виділяти продукцію Apple із загальної маси. Саме тому в компанії велика увага стали приділяти дизайну. На сьогоднішній день можна сміливо стверджувати, що Apple випереджає моду. Багато компаній, навіть досить великі, без докорів совісті переймають багато вдалі рішення. Що вже говорити про тих китайських фірмах, які майже один в один скопіювали дизайн продукції Apple. Оригінальний стиль продукції компанії - цілком і повністю заслуга геніального дизайнера Джонатана Айва, який займається стилем Apple з 1992 року. Кожна деталь MacBook - від плавних форм корпусу unibody до скляного трекпеда Multi-Touch - ретельно продумана і опрацьована.

Колишній програміст Apple Франсіско Толмаскі, який працював над Safari для iPhone, а нині - засновник стартапу 280 North, відкрив секрет Apple у створенні вдалих дизайнерських рішень. Він простий, як і все геніальне. Саме дизайнери займають в Apple привілейовані становище. Тільки вони вирішують, яким бути остаточного продукту, не рахуючись зі складнощами реалізації. На програмістів лягає важка ноша пошуку нових, часом, абсолютно неймовірних рішень. Підтверджуючи ці слова, в одному зі своїх інтерв'ю колишній директор Apple Джон Скаллі розповів кумедну історію. У ній один його друг, один з вендер компанії Apple, розповідає про свої враження від відвідин однієї зустрічі в Apple і інший в Microsoft. Відмінною особливістю зустрічі в Apple було спільне шанобливе ставлення до "класу дизайнерів". Адже тільки в Apple дизайнери звітують прямо виконавчому директору. А в Microsoft ідею дизайну обговорювали виключно "технарі". Дизайнери на зустрічі взагалі не були присутні. Про результати таких різних підходів судити споживачеві.

споживання бренд логотип конкурентний

1.1.5 Тенденції у дизайні логотипів

Логотипи - це знаки, образи, придумані для легкого розпізнавання. Вони використовуються організаціями самих різних типів по всьому світу - від міжнародних корпорацій до благодійних фондів, від політичних партій до місцевих громад і шкіл. Вони також можуть символізувати окремі товари і послуги. Більшість людей вважають логотипи лише символами, що містять якийсь абстрактний або іконографічний елемент, на зразок "галочки" Nike або панди "Всесвітнього фонду дикої природи" Але логотип точно так само може бути всього лише комбінацією типографических елементів: літер, слів, цифр і знаків пунктуації, набраних певним шрифтом (як, наприклад, у 3M і Kellogg's). І в багатьох випадках він насправді таким і є. Більшість знаків характеризується одночасним використанням слів і символів. Найчастіше ми бачимо слово, в якому одна з букв обігрує який-небудь образ, або образ, що містить назву компанії. Логотипи, або так звані "символи брендів" (створених компаніями), звичайно є невеликою частиною значно більшої системи ідентифікації, яка може включати в себе нову назву і слоган, розробку "архітектури бренду" і послідовне застосування корпоративної моделі образів і "тону мови". Однак логотип, без сумніву, є центральною частиною системи ідентифікації і ключовим чинником для її сприйняття людьми. Створення символічного образу зазвичай вважається найбільш істотним елементом графічного мистецтва дизайнерів. Саме передача змісту кількома лініями, перетворення великого і складного в щось просте й унікальне являє собою одну з головних труднощів для сучасних художників. У компаній, що займаються графічним дизайном, немає продукції, подібної до цієї, яка б залучала таку ж увагу публіки і піддавалася б настільки ретельному вивченню. Немає і кращого способу заявити про себе всьому світу.