Смекни!
smekni.com

Підвищення економічних показників державного підприємства "Дніпропетровські магістральні електричні мережі" (стр. 8 из 18)

Вплив фактора конкуренції на ухвалення рішення про встановлення ціни на товар залежить від структури ринку. Компанії, що дотримуються такої тактики, встановлюють ціну на свій товар нижче рівня конкурентів.

До ринкових методів формування ціни відноситься також метод визначення цін, орієнтований на наявність рівноваги між витратами виробництва і станом ринку. При даному методі ціна не міняється при зміні витрат чи рівня попиту тільки тому, що конкуренти теж не змінюють свої ціни. Як тільки конкуренти змінили ціни, фірма змінює ціни на свій товар, хоча витрати і попит залишилися без зміни. Також цьому методу віддають перевагу фірми, яким важко визначити власні витрати і вважають діючі ціни базою для визначення цін на свої товари. Це дозволяє уникнути ризику, зв'язаного з установленням власної ціни.


1.5.4 Економетричні методи визначення цін

Економетричнийметод формування ціни заснований на співвідношенні ціни до визначеного параметра, що характеризує цінність товару аналогічного ряду чи вхідних у товар інших складових частин.

Фірми часто мають необхідність у проектуванні й освоєнні виробництва такої продукції, що не заміняє раніше освоєну, а доповнює чи розширює вже існуючий параметричний ряд виробів. Параметричний ряд – це сукупність конструктивно і (чи) технологічно однорідних виробів, призначених для виконання одних функцій і відрізняющихся друг від друга значеннями основних техніко-економічних параметрів відповідно до виконуваних виробничих операцій.

Аналіз виробничих витрат дозволяє встановити, що норми витрат матеріальних і трудових ресурсів, як правило, змінюються при корегуванні техніко-економічних параметрів.

Існує ряд методів побудови цін на нову продукцію в залежності від рівня її споживчих властивостей з урахуванням нормативів витрат на одиницю параметра. Такі методи одержали назву нормативно-параметричних, до них відносять такі методи, як:

- Метод питомих показників використовується для визначення й аналізу цін невеликих груп продукції, що характеризується наявністю одного основного параметра, величина якого значною мірою визначає загальний рівень ціни виробу. При даному методі спочатку розраховується питома ціна, що дорівнює відношенню ціни базисного виробу до величини параметра базисного виробу, а потім розраховується ціна нового виробу, що являє собою питому ціну, помножену на значення основного параметра нового виробу у відповідних одиницях виміру. Цей метод можна застосовувати для обґрунтування рівня і співвідношень цін невеликих параметричних груп продукції, що мають нескладну конструкцію і характеризуються одним параметром;

- Метод регресивного аналізу застосовується для визначення залежностей зміни ціни від зміни техніко-економічних параметрів продукції, що відноситься до даного ряду, побудови і ціннісних співвідношень:

Ц = f (Х12,...Хn ), (1.14)

де X1,2…n – параметри виробу.

Кількісна залежність між змінами результативного (Ц) і факторних (Xі) ознак знаходиться на основі методу регресійного аналізу. При цьому можуть бути отримані різні рівняння регресії: лінійне, статечне і параболічне.

Баловий метод. Полягає в тому, що на основі експертних оцінок значимості параметрів виробів для споживачів кожному параметру привласнюється визначене число балів, підсумовування яких дає оцінку техніко-економічного рівня виробу. Ціна на новий виріб при даному методі розраховується так:

1) визначається ціна одного бала:

(1.15)

2) визначається ціна нового виробу:

(1.16)

де Цб – ціна базового виробу-еталона;

Ббi – балова оцінка і-го параметра базового виробу;

Бнi – балова оцінка і-го параметра нового виробу;

Ц' – ціна одного бала;

Vi – вагомість параметра.

Даний метод застосовується в тому випадку, коли важливо оцінити надійність роботи, зовнішній вигляд товару і так далі.

агрегатний метод полягає в підсумовуванні цін окремих конструктивних частин виробів, що входять у параметричний ряд, з додаванням вартості оригінальних вузлів, витрат на зборку і нормативного прибутку.

1.5.5 Адміністративні методи визначення цін

Адміністративний метод формування ціни, заснований на директивному розпорядженні по встановленню того чи іншого рівня чи межі цін уповноваженими на те державними органами.

Систематизуючи в загальному виді форми адміністративного регулювання ціноутворення, можна виділити наступні:

встановлення фіксованих цін і тарифів;

встановлення меж можливого росту цін за визначений період часу чи граничного рівня ціни: максимального чи мінімального рівня ціни;

встановлення граничного нормативу рентабельності (бажаного доходу);

загальне заморожування цін (застосовується при сильному розвитку інфляції) чи заморожування цін на окремі групи товарів;

встановлення граничних розмірів постачальницько-збутових і торгових надбавок;

декларування цін;

встановлення рекомендаційних цін по найважливіших видах товарів.

1.6 Формулювання мети і задач дослідження

В умовах ринкової економіки метою кожного підприємства є одержання максимальне можливого прибутку. Можливість здійснювати свою виробничо-фінансову діяльність мають підприємства, що одержують високі економічні результати за умови найбільш ефективного використання ресурсів, економічного ризику, оригінальних ідей, удосконалення системи керування виробництвом. Управлінські рішення і дії повинні базуватися на аналітичних розрахунках. Впровадження організаційно-технічних заходів на підприємстві можливе тільки за умови обґрунтування їхньої економічної доцільності. Важлива роль у реалізації цих задач належить економічному аналізу.

Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства "Титан" показав стрибки в темпі зростання прибутку. Більш глибокий аналіз формування прибутку показав доцільність перегляду цін на запропоновані послуги. Перегляд цін буде проводитись на повний розділ послуг, що пропонує підприємство "Титан", а саме буде переглянуто ціни на послуги з установки єдиних систем пиловидалення. Цей напрямок було вибрано через те, що саме цим видом діяльності підприємство займається з самого початку свого існування.

Таким чином, ціль дослідження в дипломній роботі – це максимізація прибутку на підприємстві "Титан" бізнес-процесу установки єдиних систем пиловидалення. Максимізація прибутку від установки єдиних систем пиловидалення буде зроблено за рахунок підвищення ціни, яка буде визначатися в залежності від багатьох факторів – постійних та змінних витрат, обсягів прибутку, отриманого у попередні роки від цього виду діяльності, а також від цін, які пропонують фірми-конкуренти.

Поставлена ціль досягається шляхом вирішення наступних основних задач:

аналіз економічних показників виробничо-господарської діяльності підприємства "Титан";

розробка методики моделювання процесу одержання прибутку комерційним підприємством;

прогноз необхідних даних для моделі з урахуванням аналізу відомих методів прогнозування;

розробка моделі максимізації прибутку на основі виявлення закономірності прогнозування на основі аналізу двох попередніх років, що проводиться на основі теорії коректності лінійних багатокрокових формул і його запропоновано розрахувати за методом експертної оцінки;

розробка моделі максимізації прибутку на основі аналізу цін на послуги, що пропонує підприємство та фірми-конкуренти;

створення автоматизованої інформаційної системи максимізації прибутку на підприємстві "Титан".


2. Економічна модель максимізації прибутку в умова підприємства "Титан"

Електронні таблиці Microsoft Excel стали сьогодні невід'ємною частиною нашого життя. Багато підприємств ведуть досить таки успішно облік з використанням табличного процесора Microsoft Excel. Зараз електронні таблиці стали мовою повсякденного спілкування також й у менеджменті. Застосування електронних таблиць дозволило менеджерам самостійно створювати й аналізувати різні моделі, для прийняття оптимального і правильного рішення. У даному розділі мова піде про те, як за допомогою електронних таблиць Excel можна створити моделі для аналізу ситуацій у сфері менеджменту. Ціль складається у вивченні моделей керування, заснованих на електронних таблицях: що вони собою представляють, як створюються, використовуються, і що можна довідатися з їх допомогою. Таким чином, в основі успіху підприємства "Титан" буде лежати набір управлінських моделей для підтримки процесу прийняття рішень для підвищення ефективності економічних показників роботи, а саме одержання максимального прибутку. Підхід складається в розробці і наступному аналізі моделі максимізації прибутку. На підставі проведеного аналізу будуть запропоновані рішення по поліпшенню виробничо-господарської діяльності підприємства "Титан".

2.1 Розробка методики моделювання процесу одержання прибутку комерційним підприємством

Діяльність керуючого персоналу будь-якого комерційного підприємства завжди спрямована на одержання прибутку, а саме на її максимально можливий обсяг. У будь-якій сформованій управлінській ситуації менеджер аналізує можливі рішення, приймає найбільш прийнятні рішення, реалізує його, у результаті чого організація дістає визначений прибуток. Графічно процес реалізації управлінських рішень по одержанню прибутку на будь-якому підприємстві показано на малюнку 2.1.