Смекни!
smekni.com

Підвищення ефективності діяльності підприємства ВАТ "Поліпромінвест" на основі використання економіко-математичних методів (стр. 9 из 10)

Електропроводка, розподільні пристрої, апаратура, електрообладнання, вимірювальні прилади, а також запобіжні пристрої різного типу, рубильники та інші пускові апарати й пристрої слід монтувати на негорючих основах (текстоліт, гетинакс та інші матеріали).

Для загального відключення силових і освітлювальних мереж складських приміщень, архівів та інших подібних приміщень необхідно встановлювати пристрої відключення ззовні вказаних приміщень на негорючих стінах.

Розподільні електрощити, електродвигуни та пускорегулвальні апарати необхідно періодично оглядати та очищати від пилу. Приєднання нових споживачів електричної енергії (електродвигунів та іншого електрообладнання) повинно проводитися з відома відповідального за експлуатацію електрогосподарства. Зіпсовані електроапарати та прилади, які можуть спричинити коротке замикання, слід терміново ремонтувати або заміняти на інші.

Плавкі вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням номінального струму вставки (клеймо заводу-виробника або електричної лабораторії). Використання саморобних некаліброваних плавких вставок забороняється.

Електроустаткування й електроапаратуру ущільненого та захисного виконання необхідно систематично перевіряти на герметичність, при цьому особливу увагу слід звертати на стан ущільнювальних прокладок.

Настільні лампи, вентилятори, холодильники та інші електроприлади слід умикати в мережу тільки через справні штепсельні розетки й електрошнури.

Експлуатація тимчасових електромереж забороняється.

Заміри опору ізоляції в силових та освітлювальних мережах необхідно проводити не рідше одного разу на два роки.

Забороняється встановлення електропобутових приладів (телевізорів, холодильників тощо) в нішах меблів.

Під час вечірньої перевірки службових приміщень і робочих кабінетів черговий електрик зобов'язаний знеструмити електрообладнання, електроапаратуру та інші електричні прилади, перебування яких у нічний час під напругою необов'язкове.

Обігрівання приміщень повинно здійснюватися тільки центральним водяним опаленням.

Приміщення вентиляційних установок слід завжди утримувати в чистоті. У разі виникнення пожежі потрібно негайно вимкнути (відключити) вентиляційну систему (за відсутності її аварійного відключення).

Вентиляційні камери, шахти та повітроводи необхідно очищати від горючих предметів і пилу не рідше ніж 2 рази на рік та після капітального ремонту. Зберігання горючих матеріалів у вентиляційних камерах та використання камер для інших потреб забороняється.

Під час експлуатації побутових кондиціонерів забороняється:
використовувати як опорні конструкції горючі елементи рам (у разі встановлення кондиціонера у віконному прорізі); кустарно (самотужки) переобладнувати кондиціонери; заміняти триполюсні штепсельні роз'єднувачі на двополюсні; встановлювати кондиціонери у внутрішніх протипожежних перегородках та стінах.

Відпрацьовані ЛЗР і ГР, стоки речовин, які під час взаємодії з водою виділяють вибухопожежонебезпечні гази (карбід кальцію та інші), зливати до каналізаційної мережі забороняється.

4.2.5 Порядок огляду, приведення до пожежобезпечного стану і закриття приміщень, корпусів, будівель тощо після закінчення роботи

Після закінчення роботи працівники повинні впорядкувати робочі місця, зачинити вікна й вимкнути електроживлення приладів та обладнання, якими вони користувалися (настільні лампи, друкарські та лічильні машинки, вентилятори, побутові кондиціонери, комп'ютери, радіоприймачі й т. ін).

Відповідальний за пожежну безпеку після закінчення роботи зобов'язаний оглянути приміщення, пересвідчитись у тому, що нема порушень, які можуть призвести до пожежі, перевірити відключення електроприладів, обладнання, освітлення.


4.3 Обов’язки та дії працівників у разі виникнення пожежі

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожен працівник зобов'язаний: негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу за телефоном «01», вказати при цьому точну адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище;
вжити (по можливості) заходів щодо евакуації людей і матеріальних цінностей, гасіння пожежі з використанням наявних вогнегасників та інших засобів пожежегасіння; повідомити про пожежу керівника (власника).

Керівник (власник), якого повідомлено про виникнення пожежі, зобов'язаний: перевірити, чи викликана пожежно-рятувальна служба;

перевірити, чи людей оповіщено про пожежу; вимкнути (за необхідності) струмоприймачі та вентиляцію; у разі загрози життю людей негайно організувати їх евакуацію, вивести за межі небезпечної зони всіх осіб, які не беруть участь у ліквідації пожежі; забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі; організувати зустріч підрозділів пожежно-рятувальної служби, надати їм допомогу під час локалізації та ліквідації пожежі.

Після прибуття на пожежу пожежних підрозділів забезпечити безперешкодний доступ їх до місця виникнення пожежі.

Якщо є потерпілі, необхідно подати першу (долікарську) допомогу, викликати лікаря або вжити заходів щодо транспортування їх у найближчий медичний заклад.

4.4 Інструкція по охороні праці - для працівників складу

4.4.1 Проведення інструкції

Дія інструкції поширюється на усі підрозділи підприємства. Інструкція діє протягом 5 років з дня затвердження.

По даній інструкції робітник складу (далі - робітник) інструктується перед початком роботи (першочерговий інструктаж), потім через кожні 3 місяці (повторний інструктаж). Результат інструктажу заноситься у "Журнал реєстрації інструктажів по питанням охорони праці", у журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктора та працівника.

Власник повинен застрахувати робітника від нещасних випадків та професійних захворювань. В разі пошкодження здоров'я робітника з вини власника, він (робітник) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.

За невиконання даної інструкції робітник несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

До роботи робітником по складу допускаються особи віком не молодші 18 років, які пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж по охороні праці та інструктаж на робочому місці.

Робітники, які зайняті на обслуговуванні транспортних та вантажопідіймальних машин, допускаються до самостійної роботи після проходження курсового навчання по спеціальній програмі, здачі екзаменів і одержання посвідчення.

Робітник повинен:

· Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.

· Не стояти під вантажем.

· Не торкатися оголеного дроту, арматури загального освітлення, не відкривати електрошафи, не вмикати та не вимикати (крім аварійних ситуацій) устаткування, машини, механізми.

· Знати правила пожежної безпеки, електробезпеки; вміти користуватись засобами пожежегасіння, діелектричними захисними засобами; знати та вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим при нещасних випадках.

· Виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником та по якій проінструктований.

Головними шкідливими та небезпечними виробничими факторами, які діють на робітника є:

· Забрудненість повітря газами та пилом.

· Недостатня освітленість робочої зони.

· Несправність механізмів, пристроїв.

· Захаращеність робочої зони.

· Відсутність необхідних пристосувань, обладнання.

· Незахищені струмоведучі частини електрообладнання.

· Робітнику видається спецодяг при постійній роботі на складі:

· Горючих та мастильних матеріалів, лаків та фарб: фартух прогумований з нагрудником, рукавиці комбіновані.

· Запасних частин, інструментів та інших матеріалів: напівкомбінезон та куртка бавовняні, футболка чи халат бавовняний, рукавиці комбіновані, черевики кожані або чоботи кирзові.

· Взимку при роботі в неопалюваних приміщеннях та на зовнішніх роботах додатково: куртка та брюки бавовняні на теплій підкладці, чоботи на утеплюючий основі.

· На складі повинні бути вивішені таблиці ваги вантажу, схеми і плакати по безпечній роботі з вантажем.

Вимоги до безпеки перед початком роботи:

Одягти спецодяг; при необхідності підготувати засоби індивідуального захисту.

· Перевірити наявність та справність всіх механізмів, устаткування.

· Не допускати в зону обслуговування сторонніх осіб.

· Прибрати робочу зону від сторонніх предметів

· Перевірити освітлення робочої зони.

· Одержати завдання від керівника.

Вимоги до безпеки під час роботи

· Не дозволяється працювати на складі з настанням темряви при недостатньому освітленні.

· Для переміщення вантажів на складі з вагою від 50 до 500кг необхідно користуватися простішими пристроями: візками, тачками та інше.

Гранична норма підіймання вантажів для жінок: Підіймання та переміщення вантажів при чергуванні з іншою роботою (до 2 разів на годину - 10кг). Підіймання і переміщення вантажів постійно протягом робочої зміни - 7кг. Сумарна вага вантажу, який переміщається протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати: з робочої поверхні - 350 кг, з підлоги - 175 кг. У вагу вантажу, що переміщується, включається вага тари і упаковки. При переміщенні вантажу на візках або у контейнерах докладене зусилля не повинно перевищувати 10кг. Рівнем робочої поверхні вважається рівень стола, верстата, тощо. Гранична норма підіймання вантажу для чоловіків віком більше 18 років становить 50кг.

· Перед навантаженням вантажу на візок необхідно впевнитись в його справності.

· Переміщати візок необхідно плавно без поштовхів.

· Вантаж на візку повинен лежати стійко і укладатися так, щоб він не зміг зачепитися під час руху за зустрічні предмети.