Смекни!
smekni.com

Аналіз та удосконалення енергозберігаючих технологій заготівлі та зберігання кормів в СТОВ "Глуховецьке" Козятинського району Вінницької області (стр. 20 из 20)

Для перевезення через залізницю особливо важких вантажів або великогабаритних сільськогосподарських чи інших машин, ширина яких з вантажем або без нього перевищує 5 м або висота більше 4,5 м від поверхні дороги, необхідно отримати дозвіл начальника дистанції шляхів залізниці.

Заходи безпеки при перевезенні людей тракторними транспортними засобами.

Для перевезення людей необхідно виділяти автобуси або спеціально обладнані автомобілі, а в особливих випадках спеціально обладнані тракторні сани, які агрегатують з гусеничним трактором.

Перевезення людей вантажним автомобілем доручають найбільш дисциплінованим і досвідченим водіям із стажем роботи не менше 3 років і трактористам-машиністам І і IIкласу. Забороняється перевозити людей, на самохідних шасі і тракторних причепах.

Висновки

1. Передовий досвід показує, що впровадження енергозберігаючих технологій заготівлі і зберігання кормів є дійовим інструментом щодо зменшення собівартості тваринницької продукції і зменшення енергозатрат. Особливо це важливо для України, яка має обмежені енергоресурси.

2. Досліджені загальні моделі ведення енергозберігаючого сільського господарства на сучасному етапі розвитку агропромислового комплексу. За результатами дослідження було запропоновано впроваджувати в життя модель № 3 – продуктивність земель на рівні 5,0 т. к.о./га.

3. Проведено удосконалення енергозберігаючих технологій заготівлі і зберігання кормів. За результатами дослідження проведена порівняльна характеристика технологій (критерієм порівняння було вибрано коефіцієнт енергетичної ефективності).

4. За результатами представлених досліджень енергозберігаючих технологій розроблені найоптимальніші енергозберігаючі технології заготівлі і зберігання кормів.

5. При впровадженні рекомендованих енергозберігаючих технологій заготівлі і зберіганні кормів СТОВ «Глуховецьке» отримає такий енергетичний ефект: 31781363 МДж

Рекомендації

1. Потрібно починати впроваджувати третю модель ведення енергозберігаючого сільського господарства, як в господарстві так і в цілому по Україні.

2. Впровадити в господарстві розраховані енергозберігаючі технології заготівлі і зберігання кормів. (Впровадити енергозберігаючу технологію вирощування кукурудзи на силос за 2 варіантом, люцерни на сіно - за 1 варіантом і фуражного ячміню - за 1 варіантом).


Список використаної літератури

1. Агроекологія: Навчальний посібник / О.Ф.Смаглій, А.Т. Кардашов, П.В. Литвак та ін.- К.:Вища освіта, 2006.-671с.:

2. Брей В.В., Токар Л.М, Білецький В.І., Економія сировинних і матеріальних ресурсів у сільському господарстві – К.: Урожай, 1990.-248 с.

3. Герук С.М., ОбиходА.І.,Сукман юк О.М., Інженерно-технічні вимоги до написання дипломних (курсових)проектів і робіт (спеціальностей 091902;090215;090219). – Житомир: Видавництво «Державний агроекологічний університет», 2006-256 с.

4. Довідник з охорони праці в сільському господарстві (запитання і відповіді) / С.Д. Лахман, В.П. Целинський, С.М.Козирев та ін.; За ред.. С.Д.Лехмана.- К.: Урожай, 1990.-400 с.

5. Експлуатація машино-тракторного парку в аграрному виробництві / В.Ю.Ільченка.- К .:Урожай , 1993.-288с.

6. Енергетична оцінка агро екосистем / О.Ф. Смаглій, А.С.Малиновський, А.Т. Кардашов та.ін.-Житомир: Видавництво «Волинь»,2004,-132с

7. Енергетичний аналіз інтенсивних технологій в сільськогосподарському виробництві.- К.: Урожай, 1988.-208 с.

8. Кива А.А., Рабштына В.М., Сотников В.И. Биоэнергетическая оценка и снижение энергоемномти технологических процессов вживотноводчестве. – М.: Агропромиздат, 1990.-176 с.

9. Кормовиробництво. Практикум / І.Ю.Зінченко, І.Т. Слюсар, Ф.Ф.Адамень

та ін.; За ред. проф. О.І. Зінченка.- К.: Нора-Прінт, 2001.- 470 с.

10. Корчемний М., Федорейко В., Щербань В. Енергозбереження в агропромисловому комплексі.-Тернопіль. «Підручник & посібник», 2001.-975 с.

11. Медведовський О.К. Біоенергетична оцінка інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур.- К..: Урожай. 1993.-65 с.

12. Медведовський О.К., Іваненко П.І. Енергетичний аналіз інтенсивних технологій в сільськогосподарському виробництві.-К.: Урожай, 1988.-205 с.

13. Методичні вказівки до виконання курсових і дипломних проектів та робіт «Оцінка ресурсозбереження та екологічності технологічних систем(ТС) на підприємствах АПК» Укладачі: доценти ВодяницікийГ.П.,Герук С.М.,Корсак С.Й.,Романи шин О.Ю.,Чичелюк С.Б.

14. Методические рекомендации по топливно-энергетической оценке с.-х технике, технологических процессов и технологий в растениеводстве / Госагропром СССР, ВАСХНИЛ, ВИМ. М.:1989.-59 с.

15. Пирхавка П.Я., Боков Г.С., Зуев Б.Н. Использование энергоресурсов в сельском хозяйстве в развитых капиталистических странах.-М.:ВНИИТЭИСК, 1981.-67 с.

16. Тараріко Ю.О. та. ін. Енергетична оцінка систем землеробства і технологій вирощування сільськогосподарських культур: Методичні рекомендації.-К.: Нора-Прінт,2001-60 с.

17. www.agroperspectiva.com

18. www.apk-inform.com