Смекни!
smekni.com

Облік реалізації послуг та розрахунків з покупцями на підприємствах газопостачання (стр. 7 из 7)

• велика кількість користувачів послугами обумовлює трудомісткість аналітичного обліку;

• частину заборгованості населення сплачує бюджет у вигляді відшкодування наданих пільг і призначених субсидій;

• постійне недоотримання платежів як від населення, так і з бюджету при недостатності тарифу для покриття витрат;

• визначення податкового зобов'язання з ПДВ за касовим методом при розрахунках з населенням і з бюджетом;

• надходження інформації про нараховані субсидії з запізненням;

• визначення валового доходу при розрахунках з бюджетом за датою надходження коштів, а при розрахунках з населенням і з підприємствами — за першою подією.

ВИСНОВКИ

У процесі господарської діяльності підприємства вступають в розрахункові взаємовідносини з іншими господарськими організаціями, юридичними чи фізичними особами за товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги. Після відвантаження продукції, товару покупцеві, передачі виконаних робіт і послуг замовнику процес реалізації переміщується в сферу розрахунків.

Облік розрахунків сприяє підготовці відомостей для аналізу платоспроможності підприємства, дотримання фінансової дисципліни і управління матеріально-грошовими ресурсами. Він також сприяє формуванні певної, достовірної і оперативної інформації про результати діяльності і фінансового положення підприємства необхідної для керівництва і управління, та використання інвесторами, постачальниками, покупцями, кредиторами, податковими і банківськими організаціями.

Предметом дослідження даної курсової роботи являються розрахунки житлово-комунальних підприємств за надані послуги та з покупцями, тобто з юридичними і фізичними особами. Для дослідження мети в даній роботі вирішені наступні завдання: з’ясована роль розрахунків житлово-комунальних підприємств з юридичними і фізичними особами; розкрита економічна суть розрахунків; розглянута нормативно-законодавча база; вивчені місце та роль бухгалтерського обліку, економічного аналізу розрахунків в системі управління підприємством; розглянуті основні проблеми щодо розрахунків з покупцями та процедура їх вдосконалення.

Дана робота написана на основі фінансово-економічних показників діяльності ВАТ «Хмельницькгаз». Дані свідчать про зміни як абсолютної суми так і структури дебіторської заборгованості. Так дебіторська заборгованість по розрахунках з покупцями і замовниками зросла в порівнянні з попереднім роком. Зміни, що відбулися в структурі свідчать про поліпшення розрахунків.

Облік на Товаристві «Хмельницькгаз» здійснюється на основі положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку і фінансової звітності.На підприємстві також чітко побудований бухгалтерський фінансовий облік відповідно до техніки його ведення, що підвищує роль обліку як основного засобу одержання достовірної інформації для прийняття економічно обґрунтованих рішень і попередження ризику у виробничо-господарській діяльності підприємства, у системі оподаткування, у зобов’язаннях довгострокових, поточних і розрахункових операцій, у складання балансу та фінансовій звітності.

Але багато проблем виникає при обліку розрахунків з покупцями житлово-комунальних послуг, особливо з населенням. Велика кількість користувачів послугами обумовлює трудомісткість аналітичного обліку. Частину заборгованості населення сплачує бюджет у вигляді відшкодування наданих пільг і призначених субсидій, постійне недоотримання платежів як від населення, так і з бюджету при недостатності тарифу для покриття витрат, все це значно ускладнює облік.

Саме тому потрібне негайне реформування житлово-комунального господарства України для підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку для забезпечення комфортних умов проживання населення, а також підвищення рівня та якості житлово-комунальних послуг, шляхом негайної та широкої трансформації правових відносин у сфері житлово-комунальних послуг на основі ринкових засад, ефективної тарифної, інвестиційно-інноваційної політики для здійснення термінової комплексної модернізації і технічного переоснащення інженерної інфраструктури населених пунктів і господарського комплексу.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Алексєєва А. Облік розрахунків. // Все про бухгалтерський облік. – 2000. - № 39. – с. 4-7

2. Борщ Н. Національні особливості обліку розрахунків. // Податки та бухгалтерський облік. – 2001. - № 13. – с.24-36.

3. Бухгалтерський облік та фінансова звітність в Україні: Навчально-практичний посібник / За ред. С.Ф. Голова. — Дніпропетровськ, ТОВ «Баланс-клуб», 2000.

4. Бутинець Ф.А. Бухгалтерський фінансовий облік. –Житомир, 2002. – 456 с.

5. Вербицка Л.В. “ Теорія бухгалтерського обліку” Нав.- метот. Посібник . - К. : Логос, 2002. – 327 с.

6. Голов С.Ф., Костюченко В.М. “Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами”. – К.: “Екаунтинг”, 2000р. 376 с.

7. Грачова Р. Облік дебіторської заборгованості. // Дебет – Кредит. – 2001. - № 31. – с.12- 14.

8. Завгородний В.П. “Автоматизация бухгалтерского учета, контроля, анализа и аудита” - К: А.С.К., 2003. - 360с.

9. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” Затв.ВР України 22.05.1997 р., №283/97 зі змінами і доповненнями.

10. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» №996-XIV від 16.07.99 р.

11. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. Прийнято ВРУ 16.06.1999 №996-XIV зі змінами і доповненнями.

12. Інструкція Про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, зі змінами затверджена наказом Мінфіну 30.11.99 №291 зі змінами.

13. Мошенський С.З. Питання обліку операцій з векселями в різних літературних джерелах// Вісник ЖДТУ. – 2003. - №1(23). – с.158

14. Наказ МінСтатУкр від 29 грудня 1995 року № 352 «Про затвердження типових форм первинного обліку» зі змінами.

15. Наказ Міністерства фінансів України “ Про кореспонденцію рахунків” № 143 від 28.03.2002р.

16. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 „Баланс” затв.наказом МФУ від 31.03.1999 р. №87 зі змінами і доповненнями.

17. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 „Звіт про фінансові результати ” затв.наказом МФУ від 31.03.1999р. №87 зі змінами і доповненнями.

18. Положення (стандарт) бухгалтерського обіку 10 "Дебіторська заборгованість", який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 08.10.1999 року № 237 зі змінами;

19. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 р. № 290 із змінами та доповненнями

20. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджений Наказом МФУ від 30.11.99р.

21. Сурміна К.С. Автоматизація розрахунків з дебіторами і кредиторами// Вісник ЖДТУ. – 2001. - №16. – с.126

22. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік. – Київ: АСК. 2000. – 438 с.