Смекни!
smekni.com

Товарознавча експертиза та митне оформлення заморожених плодоовочів (стр. 15 из 18)

Документи, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2006 р. N 80, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України[13]:

1.Митна декларація

2.Товарно-транспортний документ на перевезення (залізнична

накладна (УМВС (СМГС), ЦІМ (СІМ)), авіаційна накладна (Air

Waybill), коносамент (Bill of Lading) тощо

3. Зовнішньоекономічний договір

4.Рахунок (Invoice) або інший документ, який визначає

вартість товару (Додаток Л)

Документи, необхідність подання яких визначається нормативно-правовими актами Держмитслужби з урахуванням мети переміщення, виду транспорту, характеру товару, способів розрахунку та інших факторів, що впливають на митні процедури:

5.Декларація митної вартості (подається у випадках,

визначених Кабінетом Міністрів України)

6.Декларація про встановлені виробником або імпортером

максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари

7.Облікова картка суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності

або її копія, завірена цим суб'єктом

8.Лист про погодження (подається підприємством, розміщеним

поза зоною діяльності митного органу)

9.Документ контролю за доставкою товарів

10.Документи про надання фінансових гарантій

11.Ліцензія митного перевізника

12.Книжка МДП, книжка АТА, книжка CPD

13.Свідоцтво про допущення транспортного засобу до

перевезення товарів під митними печатками і пломбами

14.Акти приймання-передачі

15.Посередницький договір

16.Документ на право провадження митної брокерської

діяльності

17.Документи, що використовуються для визначення митної

вартості товарів

18.Документи, що визначають країну походження товарів

19.Документи, що містять відомості, необхідні для

визначення коду товару згідно з УКТЗЕД

( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 )

20.Платіжні доручення, касові ордери, що підтверджують

сплату податків і зборів (обов'язкових платежів)

21.Векселі (відповідно до законодавства)

22.Документи, що підтверджують право на застосування до

товарів пільгового режиму оподаткування

23.Документи, що підтверджують право розпорядження,

володіння чи користування товаром та/або транспортним засобом

24.Заява підприємства для здійснення митного оформлення

товарів (у спрощеному порядку, для розміщення їх у митні режими,

для подання тимчасової, неповної, періодичної митної декларації)

25.Документи, які відповідно до законодавчих актів видаються

державними органами для здійснення митного контролю та митного

оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через

митний кордон України

Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності та фізичні особи, які переміщують через митний кордон України заморожену плодоовочеву продукцію, на вимогу митного органу зобов’язані здійснювати навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, упакування та перепакування товарів, що підлягають митному контролю та оформленню. Навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, упакування та перепакування товарів, щодо яких митне оформлення не було закінчене, а також зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці можуть здійснюватися тільки з дозволу митного органу. Такі операції з товаром, що перебуває під митним контролем, здійснюється за рахунок підприємств чи громадян, які переміщують заморожену плодоовочеву продукцію через митний кордон України. Також при здійсненні митного контролю в разі необхідності митні органи можуть залучати експертів та спеціалістів сторонніх організацій.

На підставі міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку, на митному кордоні України може здійснюватися спільний митний контроль разом з митними органами суміжних держав [47].

Безпосередньо під час митного контролю партії замороженої плодоовочевої продукції здійснюється:

- перевірка правильності застосування валютного курсу;

- перевірка вiдповiдності даних про банківські реквізити підприємства (графа 28), зазначених в електронній копії ВМД, даним, якi мiстяться в поданих документах i в переліку вповноважених банків України, що надсилається Держмитслужбою України митним органам;

- перевірка наявності за декларуванням замороженого перцю у реєстрі товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, який ведеться Держмитслужбою України;

- перевірка правильності класифікації та кодування замороженого перцю (згідно з поданими документами);

- перевірка правильності визначення митної вартості товарів. За наявності ДМВ - зазначення в ній у встановленому порядку рішення, прийнятого за результатами такої перевірки;

- перевірка надходження коштів суб'єкта ЗЕД на спеціальний рахунок митного органу та перевірка правильності заповнення графи В ВМД;

- перевірка правильності визначення країни походження замороженого перцю (згідно з поданими документами);

- перевірка правильності нарахування податків i зборів (обов'язкових платежів) за ВМД та застосування пільг у їх сплаті відповідно до законодавства;

- контроль своєчасності й повноти сплати податків i зборів;

- контроль i облік векселів, поданих суб'єктами ЗЕД під час митного оформлення товарів за ВМД;

За відсутності зауважень:

• списання сум податків i зборів (обов'язкових платежів) у порядку, установленому законодавством України;

• заповнення графи C ВМД, засвідчення записів у ній поставленням відбитка номерного штампа "Сплачено" (прямокутного штампа, що складається з двох полів i містить у лівому полі номер штампа, а в правому - назву митного органу, напис "Сплачено", місце для підпису й дати) на всіх аркушах ВМД i заповненням його;

• внесення відомостей до електронної копії ВМД;

- проведення митного огляду, якщо документів, поданих декларантом, недостатньо для прийняття рішення про повноту та (або) достовірність відомостей, що перевіряються, або результати перевірки правильності класифікації та кодування замороженого перцю, визначення країни походження.

Якщо посадова особа митного органу самостійно прийняла рішення про відсутність потреби в проведенні митного огляду, то ВМД i пакет документів не подається на розгляд начальнику митного органу чи іншій посадовій особі, яка має право приймати рішення про потребу проведення митного огляду, розділи II, III i IV Інформаційного аркуша не заповнюються [46].

В інших випадках рішення про потребу проведення митного огляду приймає начальник чи інша посадова особа, яка має право приймати рішення про потребу проведення митного огляду, про що вчиняє відповідний запис у розділі III Інформаційного аркуша. Запис засвідчується його особистим підписом із зазначенням посади, дати, iнiцiалiв, прізвища.

Таким чином, ми можемо стверджувати, що митний контроль – є невід’ємною частиною процедури перетину замороженої плодоовочевої продукції через митний кордон України. Для того щоб уникнути контрабанди або перетину неякісної продукції через митний кордон України, доцільно було б розробити нові та вдосконалити існуючі технологічні схеми проходження митного контролю.

3.3. Нарахування платежів під час митного оформлення замороженої плодоовочевої продукції

В усьому світі митно-тарифне регулювання є прикладом економічного регулювання і відповідає вимогам ринкової економіки. Мито, що стягується митницею, являє собою податок на товари та інші предмети, які переміщуються через митний кордон України (Закон України „Про Митний тариф України"). Воно виконує функції, що є похідними від функції податків, хоча має деяку специфіку. Крім фіскальної, розподільчої і контрольної функції миту притаманна політична функція. Сутність фіскальної функції – наповнення доходної частини бюджету. У розвинутих країнах митна служба є одним з основних джерел поповнення бюджету. Сутність політичної функції мита полягає в здійсненні економічного тиску на інші держави чи в наданні їм митних пільг.

Митне оформлення замороженої плодоовочевої продукції та її пропуск через митний кордон України, як і інших товарів, може здійснюватися лише після сплати належних сум певних платежів. Вантажна митна декларація (ВМД) містить необхідну для нарахування митних платежів інформацію.

За ВМД нараховуються на імпорт замороженої суміші:

- мито ввізне ;

- податок на додану вартість ( ПДВ ).

Нарахування платежів фіксуються у графі 47 ВМД декларантом за ставками й у порядку, передбаченому чинним законодавством. При сплаті суми платежів перераховуються у національну валюту України за офіційним курсом НБУ, встановленим на день подання ВМД до митного оформлення.

В Україні застосовуються такі види мита:

- адвалерне - нараховуються у відсотках до митної вартості;

- специфічне - у встановленому грошовому розмірі на одиницю товару;

- комбіноване - поєднує два попередні види митного обкладення.

Митні збори - це додаткові збори, що стягуються з товарів, що ввозяться (вивозяться), за специфічні умови поставок та інші послуги, які надаються митницею (оформлення транспортних засобів, зберігання товарів під відповідальністю митниці та ін.).

Заморожена плодоовочева продукція, як і всі товари, що ввозяться в Україну, оподатковується податком на додану вартість у порядку та за ставками, встановленими Законом України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР.