Підготовка до роботи:
Необхідно запустити "Максимізація прибутку на підприємстві "Титан". А саме з основного меню програми перейди за посиланням до розділу розрахунку прибутку.
Для запуску інформаційної системи використовується заставка, що як приклад наведена на малюнку 3.1, на ній відображається назва, логотип розроблювача й дві кнопки "Вход" і "Виход".
Малюнок 3.1 – Заставка
Для керування окремими частинами інформаційної системи використовується основна керуюча форма – основне меню, що наведено на малюнку 3.2. Основним меню є лист, на який користувач попадає при натисканні на кнопку "Вход", що знаходиться на заставці. На ній відображається назва інформаційної системи й елементи керування, які дозволяють переміщатися до різних складових частин системи, з яких, у свою чергу, реалізовані переходи назад в основне меню.
Малюнок 3.2 – Основне меню системи
За допомогою інформаційної системи, що розроблено для підприємства "Титан" з основного меню можна попасти на листи системи, що містять в собі три розроблені моделі максимізації прибутку та лист порівняння цих моделей. Таким чином натиснувши кнопку "Прогноз на основі експертної оцінки" користувач системи потрапляє на лист, на якому міститься модель, що прогнозує прибуток на основі експертної оцінки. Приклад того, як виглядає ця частина системи наведена на малюнку 3.3.
Малюнок 3.3 – Модель "Прогноз на основі експертної оцінки" в інформаційній системі
Натиснувши на кнопку "Маркетингова стратегія" користувач інформаційної системи має змогу потрапити на лист, на якому приведена модель по максимізації прибутку за рахунок збільшення витрат на рекламу, а саме рекламу в Інтернет та інформаційне забезпечення. Ця частина інформаційної системи наведена на нижче на малюнку 3.4.
На малюнку 3.5 наведено вікно, яке з’являється тоді, коли визивається функція Microsoft Excel – "Поиск решения" при вирішенні оптимізаційної задачі по максимізації прибутку за допомогою реалізації нової маркетингової стратегії на підприємстві "Титан".
Якщо користувач інформаційної системи в головному меню системи натисне на кнопку "Аналіз цін конкурентів і цін підприємства", то він отримає змогу побачити данні по моделі, що максимізує прибуток за рахунок порівняння та аналізу цін на послуги з установки єдиних систем пиловидалення, що надає підприємство "Титан" та фірма-конкурент, яка надає також самі послуги, але вже за більшою ціною. На малюнку 3.6 наведено форму того, як виглядає ця частина інформаційної системи.
Малюнок 3.4 – Модель "Маркетингова стратегія" в інформаційній системі
Малюнок 3.5 – Вікно функції "Поиск решения" в моделі "Маркетингова стратегія"
Малюнок 3.6 – Модель "Аналіз цін конкурентів і цін підприємства" в системі
На малюнку 3.7 наведено вікно, яке з’являється, коли визивається функція "Поиск решения" при вирішенні оптимізаційної задачі по максимізації прибутку порівняння та аналіз цін на послуги, що надає на підприємстві "Титан".
Малюнок 3.7 – Вікно функції "Поиск решения" в моделі "Аналіз цін конкурентів і цін підприємства"
З кожної частини інформаційній системі користувач має змогу повернутися на лист "Головне меню", для чого його необхідно тільки натиснути кнопку з такою ж назвою – "Головне меню" і у нього появиться змога знов перейти на ту сторінку, що йому необхідна.
У частинах прогнозування використовується велика кількість графіків. Представлення інформації в графічному виді дозволяє користувачу краще її сприймати. Якщо дані, наприклад про продажі, що представлені в таблиці у виді числових рядів, те на цьому ж робочому листі відображені ці дані графічно, що спрощує їхнє сприйняття користувачем системи.
Додатки Excel досить могутні. Робочі аркуші Excel містять величезний обсяг убудованого програмного забезпечення, що являють собою сотні убудованих функцій і додатків, доступних через різноманітні надбудови. Усі ці функції доступні з будь-якого робочого листа і виконуються швидше, ніж програми мовою VBA. До убудованих засобів, крім функцій, відносять: формули, імена, параметри обчислень, засоби приховання і захисту даних, сценарії, пошук рішення, списки, засоби сортування, проміжні підсумки, автофільтр, засоби консолідації даних, переміщення діапазону, перевірка правильності введення даних, печатка звітів і інші. Усе це являє собою основні функціональні можливості Excel, які доцільно використовувати на робочих листах без застосування програмного коду.
Рекомендації з освоєння:
Програма може бути цілком побудована бухгалтером чи економістом, що володіють навиками роботи з пакетом MS Excel.
4. Охорона праці та техніка безпеки
Забезпечення комфортних умов роботи і зведення до мінімуму вірогідності дії на співробітників шкідливих виробничих чинників – це завдання охорони праці.
Метою аналізу безпеки дипломного проекту є аналіз умов праці, небезпечних і шкідливих чинників при роботі на туристичному підприємстві. А також рекомендації по захисту від дії шкідливих чинників, що роблять вплив на здоров'ї співробітників і клієнтів відкритого акціонерного товариства «Титан».
4.1 Організація роботи офісу
Офіс призначений для ефективної роботи співробітників фірми, обслуговування клієнтів.
Розміри приміщення складають 40 м. Дане приміщення оснащене 5 комп'ютерами, файл-сервером, 1 цифровим модемом, 2 факсиміле апарату і 1 ксероксом.
По ступеню ураження електричним струмом приміщення класифікується як приміщення без підвищеної небезпеки (сухе, з нормальною температурою повітря, ізолюючими підлогами, що має невелику кількість заземлених предметів).
У цьому приміщенні не вимагається додаткових заходів захисту від поразки електричним струмом. Живлення устаткування проводиться від однофазної мережі змінного струму з напругою 220 В і частотою 50 Гц.
По вибухонебезпеці приміщення не класифікується, оскільки ні в регіональному, ні в аварійному режимах вибухонебезпечна суміш утворитися не може.
Освітлення приміщення складається з природного і штучного. У приміщенні є три віконні отвори, розташованих вертикально робочій поверхні і що виходять на східну сторону, природне світло з світлових отворів падає збоку, що відповідає всім вимогам ДСТУ.
Дане приміщення характеризується невеликим діапазоном коливань температури, нормальною вологістю(40-60%) і запиленою.
4.2 Мікрокліматичні умови в приміщенні
Забрудненість повітря значно знижує безперебійну і надійну роботу технічних засобів.
Пил, що переміщається в просторі, володіє електричним зарядом і прилипає до будь-якої поверхні. Під її дією змінюються фізичні характеристики матеріалів носіїв інформації, порошинки можуть викликати неполадки в накопичувачах на дисках і інших пристроях. Пил, що має в своєму складі сильний електроліт, поглинає велику кількість вологи з повітря, і при цьому на поверхні елементів може утворитися плівка з електролітичного розчину, що знижує працездатність.
Тому повітря, що поступає в приміщення, повинне містити гранично допустиму концентрацію пороши.
Для підтримки допустимих норм запиленої використані будівельні, ізоляційні і обробні матеріали, які не виділяють пил. Щодня в приміщенні робиться вологе прибирання, що знижує вірогідність накопичення пороши. Вентиляція повинна створювати на робочих місця, в робочій і обслуговуваній зонах приміщень метеорологічні умови і чистоту повітряного середовища, відповідні санітарним нормам, що діють.
У приміщеннях з тривалим перебуванням людей і в приміщеннях, де потрібна підтримка певної температури в холодний період року, влаштовуються опалювальні системи. Системи опалювання повинні відповідати вимогам санітарних норм, що діють, будівельних норм і стандартів ССТБ. Теплопостачання окремих будівель або груп будівель, обладнаних системами центрального опалювання, передбачається від теплової мережі.
4.3 Правила охорони праці при експлуатації ПЕОМ
Дані правила встановлюють:
1. Вимоги до виробничих приміщень, в яких експлуатуються ПЕОМ і виконується їх обслуговування.
Облаштування робочих місць, обладнаних відеотерміналами, повинне забезпечувати:
належні умови освітлення приміщення і робочого місця, відсутність відблисків;
оптимальні параметри мікроклімату;
належні ергономічні характеристики основних елементів робочого місця;
належні ергономічні характеристики основних елементів робочого місця враховувати такі небезпечні і шкідливі чинники, як наявність шуму і вібрації, рентгенівське, електромагнітне, ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, наявність пороши, озону, оксидів азоту і аероіонізації.
У приміщеннях з ПЕОМ слід щодня проводити вологе прибирання, повинні бути медичні аптечки першої допомоги, мати природне і штучне освітлення. Приміщення, в яких розташовуються ПЕОМ, обладналися системою автоматичної пожежної сигналізації і засобами пожежогасінні, системами опалювання, кондиціонування повітря рівні звукового тиску, рівні звуку і еквівалентні рівні звуку на робочих місцях повинні відповідати вимогам ДСТУ 12.1.003.