Смекни!
smekni.com

Система технічного обслуговування сільськогосподарських машин (стр. 2 из 8)

Регулюють зазори між клапанами і коромислами газорозподільного механізму двигуна, електродами свічки, контактами переривника магнето; натяг пасів і ланцюгових передач, похилого конвейєра, механізм зрівноваження корпуса жатки, запобіжні муфти, гідроавтоматичну систему закриття копнувача, дію системи гальмування і зчеплення молотарки та ходової частини, зчеплення механізму передачі пускового двигуна, механізму переключення передач, механізму керування.

Дозаправляють картери пускового двигуна, паливного насоса, редуктора барабана молотарки, моста ведучих коліс і бортових редукторів, основну гідросистему, гідросистему зчеплення і гальмо, баки основного і пускового двигунів, акумуляторні батареї, радіатор двигуна. Заміняють масло в картері основного двигуна. Змащують підшипник хрестовини нижнього шківа варіатора, поводок і ролик мотовила, підшипник муфти вивантажувального гвинтового конвейєра, маточини середніх дисків варіаторів ходової частини і вентилятора, відтискний підшипник зчеплення ходової частини, шарнір кронштейна натяжного шківа пасів привода молотарки.

Технічне обслуговування причіпного силосозбирального комбайна КСС-2,6. Перед транспортуваннямперевіряють пакувальні місця, наявність пломб на інструментальному ящику. Встановлюють силосорізку на рівному горизонтальному майданчику, приєднують до неї сницю, встановлюють останню на домкрат. З'єднують комбайн із причіпною скобою трактора та переводять опори силосорізки з робочого положення у транспортне. Доводять до норми тиск повітря в шинах коліс. Залежно від стану дороги швидкість при транспортуванні має бути 8...15 км/год. Забороняється обганяти інші транспортні засоби.

Технічне обслуговування при обкатці. Встановлюють на комбайн складові частини, зняті при транспортуванні, перевіряють правильність їх складання. Перевіряють комплектність комбайна і підтягують зовнішні кріплення. Регулюють зазори між сегментами та протирізальними пластинами, затискачами і сегментами ножів. Переконуються у відсутності масла у складових частинах гідросистеми, сторонніх предметів у різальному та подрібнювальному апаратах. Перевіряють натяг приводних ланцюгів і пасів конвейєрів жатки та вивантажувального конвейєра. Змащують праву і ліву боковини підбирача, сферичний шарнір з'єднання шатуна з ножем різального апарата, ведучий ролик конвейєра жатки, підшипники кожуха телескопічної карданної передачі/шліцьові з'єднання карданних передач, підшипники ковзання запобіжних муфт, шарнір і вісь ролика кривошипно-кулісного привода активного подільника, шарніри нижніх підвісок пружин зрівноважування жатки, підшипники опори карданної передачі, підшипники ковзання для натягу зірочок мотовила, вісь важеля натягу зірочки привода бітерного барабана, підшипника вала подрібнювального барабана, підшипники вала бітерного барабана, гладкого вальця, вала привода мотовила, проміжного вала привода різального апарата, вала механізму підняття жатки, вала ексцентрика, ведучого вала вивантажувального конвейєра, шарнірне з'єднання рами мотовила з силосорізкою, підшипники вала привода активного подільника, вала механізмів зрівноважування жатки та рами, підшипники ходових коліс, підшипники ковзання шківів мотовила, гвинтову пару і траверсу домкрата, підшипник ролика механізму підняття жатки, шарнір ексцентрика, поверхню тертя ножової спинки і затискачів ножа різального апарата жатки і активного подільника. Змащують трансмісійним маслом шліцьові телескопічні з'єднання карданних передач, шліців запобіжних муфт ВВП, живильного апарата і вивантажувального конвейєра, муфти включення мотовила, підшипники шарнірів карданної передачі привода різального апарата, обгінну муфту подрібнювального і бітерного барабанів, черв'ячну пару привода лебідки. Перевіряють рівень масла і при необхідності доливають його в корпуси редукторів головної конічної передачі, привода вивантажувального конвейєра, пристрою для начіплювання підбирача і розподільну коробку живильного апарата. Остаточно перевіряють взаємодію механізмів комбайна, прокрутивши вручну ведучий вал головного редуктора.

У процесі обкатки переводять вивантажувальний конвейєр з транспортного положення в робоче, перевіряють роботу комбайна на холостому ходу при невеликій частоті обертання ВВП трактора, поступово збільшуючи її до нормальної. Обкатують комбайн на холостому ходу протягом 2 год. Через кожні 10...15 хв зупиняють його і перевіряють нагрівання підшипників. При необхідності підтягують ослаблені паси і ланцюги. Оглядають комбайн і ліквідують виявлені недоліки. Обкатують його у роботі протягом 6...8 год на понижених передачах трактора при нормальній частоті обертання ВВП. Протягом перших 2 год через кожні 30 хв зупиняють агрегат і перевіряють нагрівання підшипників, натяг приводних ланцюгів стрічки конвейєрів жатки і вивантажувального.

Після обкатки очищають комбайн від пилу, бруду, залишків силосної маси, звернувши особливу увагу на різальний і подрібнювальний апарати та конвейєри. Перевіряють зовнішнім оглядом надійність кріплення складових частин комбайна, особливо ножів подрібнювального барабана, сегментів і пальців різального апарата та ходових коліс. Послаблені болтові з'єднання підтягують. Регулюють натяг пружин механізму зрівноважування лотки, різальний апарат, натяг ланцюгів і конвейєрів, клинопасових передач і тиск повітря в шинах. Переконуються у відсутності підтікання масла з редукторів і гідравлічної системи. Перевіряють правильність агрегатування комбайна. Заміняють масло в корпусах редукторів головної конічної передачі, привода вивантажувального конвейєра, пристрою для начіплювання підбирача і розподільній коробці живильного апарата.

ЩТО. Перевіряють зовнішнім оглядом технічний стан комбайна, кріплення складових частин, особливо ножів подрібнювального барабана, сегментів і пальців різального апарата та ходових коліс. Ліквідують виявлені несправності. Регулюють натяг пружин механізму зрівноважування жатки. Переконуються у відсутності підтікання масла з редуктора і гідравлічної системи, при необхідності усувають його. Змащують праву і ліву боковини підбирача. Пускають двигун на холостому ходу, упевнюються у справності роботи складових частин. Регулюють і налагоджують комбайн залежно-від культури, її стану і умов збирання. Перевіряють нагрівання корпусів редукторів. Оглядають комбайн, усувають несправності і пошкодження, виявлені при роботі.

ТО-1.Виконують операції ЩТО, перевіряють технічний стан комбайна і надійність кріплення його складових частин. Виявлені несправності ліквідують. Перевіряють і регулюють натяг пружин механізму зрівноважування жатки різальний апарат, натяг ланцюгів конвейєрів і клинопасових передач, тиск повітря в шинах. Додатково перевіряють гостроту лез ножів подрібнювального барабана, при необхідності заточують їх. Змащують солідолом сферичний шарнір з'єднання шатуна з ножем різального апарата, ведучий ролик конвейєра жатки, підшипники кожуха телескопічної карданної передачі і запобіжних муфт, шарнір та вісь ролика кривошипно-кулісного привода активного подільника, шарніри нижніх підвісок пружин зрівноважування жатки. Змащують мастилом підшипники ковзання шківів мотовила, трансмісійним маслом шліцьові телескопічні з'єднання карданних передач, шліци запобіжних муфт, живильного апарата, вивантажувального конвейєра, муфти включення мотовила, підшипники шарнірів карданної передачі привода різального апарата.

ТО-2.Виконують ТО-1 і додатково перевіряють і регулюють зазори між сегментами і притискними лапками в різальному апараті, встановлюють діаметр .мотовила, висоту його розміщення, над різальним апаратом, винос і частоту обертання. Регулюють натяг пружин механізму зрівноважування жатки, зазор між подрібнювальним барабаном і протирізальною пластиною. Змащують відповідно до таблиці і карти мащення.

Технічне обслуговування самохідного кормозбирального комбайна КСК-100. Перед транспортуваннямперевіряють комплектність, рівень масла в картері двигуна, гідросистеми рульового керування, виносних гідроциліндрів і привода ходових коліс, картери заднього моста і коробки передач, рівень палива у паливному баці, води в системі охолодження двигуна, роботу світлової і звукової сигналізації, гальмової системи, стоянкового гальма, рульового керування, зовнішніх освітлювальних приладів, механізму переключання передач й механізму керування насосом, надійність кріплення поперечної рульової тяги до важелів, гідроциліндрів рульового керування і коліс, тиск у шинах ведених та ведучих коліс транспортних візків.

Після транспортування перевіряють кріплення ведучих і ведених коліс, поперечної і рульової тяги та гідроциліндрів керування.

Технічне обслуговування при обкатці. Підтягують кріплення пальців різального апарата при роботі з жаткою, пружинних зубів граблини мотовила при роботі з підбирачем, ножів подрібнювального барабана, головного контр-привода конічно-циліндричного редуктора, коробки передач живильного апарата, з'єднання, гідросистеми керування і силових гідроциліндрів, гідросистеми привода ходової частини, механізмів керування гідронасосом привода ходової частини. Перевіряють під час роботи з підбирачем натяг клинових пасів привода підбирального барабана, висоту встановлення підбирача і натяг ланцюга, при роботі з жаткою для збирання трав — зазори між сегментами-і протирізальними пластинами, між сегментами і притискачами, між планками мотовила і боковйнами каркаса, гвинтовим конвейєром, піддоном каркаса і очисним трикутником, а також натяг пасів привода мотовила, коливального вала і ланцюгів привода гвинтового конвейєра. Перевіряють під час роботи з жаткою для збирання кукурудзи зазори між сегментами і протирізальними пластинами, сегментами і пружинами, напівпідшипником і ведучим валом конвейєра жатки, а також натяг клинових пасів привода мотовила, ланцюгів і конвейєрів жатки, натяг приводних пасів приводів робочих органів, живильного апарата і жаток, вентилятора, генератора, гідронасосів гідросистеми рульового керування, силових гідроциліндрів і привода кидалки, ланцюгів привода валків живильного апарата і вала контрпривода підбирача.