Смекни!
smekni.com

Оцінка економічної ефективності підприємства готельно-ресторанного бізнесу (стр. 13 из 14)

фактичний рівень рентабельності підприємства в 2008 р. вище рентабельності 2007 р. на 5,1%. Це пояснюється тим, що за звітний період відбулося підвищення прибутку й зниження витрат на 1 грн продукції - послуги.

Резерви підвищення рівня рентабельності готелю укладаються в збільшенні прибутку від надання послуг за рахунок зниження собівартості послуг, шляхом впроваждення більш сучасних і економічних технологій, заміни коштовних матеріалів більш дешевими.

Факторний аналіз прибутку показав за рахунок зростання цін на послуги готелю прибуток збільшився на 17359 тис. Грн;

у зв'язку з зростанням обсягу реалізації у звітному році прибуток збільшився на 585 тис. грн.

у зв'язку з зростанням в обсязі реалізації питомої ваги більш рентабельних видів послуг прибуток на підприємстві виріс на 352 тис. грн.

збільшення собівартості у звітному році за рахунок підвищення цін на енергоносії та матеріали призвело до зниження прибутку на 11672 тис. грн.

у зв'язку зі збільшенням комерційних видатків у звітному році, порівняно з попереднім роком прибуток зменшився на 981 тис. грн.

збільшення в обсязі реалізації питомої ваги послуг, по яким собівартість знизилася, призвело до підвищення прибутку на 2923 тис. грн.

у зв'язку зі збільшенням в обсязі реалізованих послуг, по яким комерційні видатки збільшилися, прибуток знизився на 273 тис. грн.

Сумарний вплив всіх факторів дорівнює 8291 тис. грн.

В процесі написання дипломної роботи виявлено що на рентабельність продаж впливають ті ж фактори, що й на прибуток від продажу.

У зв'язку з збільшенням виторгу у звітному році рентабельність зросла на 16%.

Підвищення собівартості послуг призвело до зниження рентабельности продаж на 6,94%.

За рахунок зростання комерційних видатків рентабельність продаж знизилася на 1,11%.

У зв'язку з зростанням управлінських видатків рентабельність продаж знизилася на 4,15%.

Загальний вплив всіх факторів склав 3,8%

Отже, аналіз рентабельності показав, що найбільший вплив на її зміну робить зростання цін як на послуги, так і на енергетичні ресурси, матеріали.

Великий вплив на збільшення прибутку має збільшення обсягів наданих послуг та виторгу від реалізації.

На зміну балансового прибутку істотний вплив здійснюють видатки.

Розширення кількості послуг і їх якості дозволить збільшити попит на послуги готелю.

У зв'язку із цим у дипломному проекті пропонується впровадження заходів, які дозволять вплинути на збільшення обсягів продукції, що користується попитом, покращити якість, що позитивно вплине на обсяг прибутку й підвищення рентабельності підприємства.

Маркетинг готельних послуг має певну специфіку, в основі якої -специфіка самих готельних послуг: відсутність матеріального результату, неможливість накопичення, зберігання, відокремлення від конкретного готелю, необхідність спеціальних зусиль для підтримки постійної якості, необхідність супроводу основної послуги додатковими і периферійними, високий рівень постійних і низький - змінних витрат, значні сезонні коливання попиту, важливість людського фактора при наданні послуг.

Для підприємств готельного бізнесу, що працюють у умовах ринкової економіки, мають місце економічні ситуації, пов’язані з коливанням попиту на послуги готеля з причин сезонності та інших. Це спричиняє зміну обсягів виробництва готельних послуг та їх продажів, що, своєю чергою, серйозно впливає на собівартість послуг і фінансові результати готелю. Для підприємств, що стикаються з проблемою високої собівартості, пропонується ефективна затратна політика, що містить:

• розрахунок собівартості способом “директ-костинг”;

• виявлення резервів економії витрат;

• спроби з зниження розміру й рівня собівартості продукції, послуг;

• контролю над станом і характером змін фактичної собівартості.

Економія і раціональне використання матеріальних ресурсів є одним з істотних чинників підвищення прибутковості готельного підприємства. Головними джерелами економії, застосування яких дозволяє зменшити витрати таких дорогих матеріальних ресурсів, як вода і електроенергія, є застосування нових технологій. Майже завжди, особливо, якщо розглядаються крупні готелі, застосування нових ресурсозберігаючих технологій окупається, тобто досягається значна економія ресурсів, що покриває витрати.

У зв'язку з зростанням попиту на послуги хімчистки в ТОВ Готель «Дніпропетровськ», доцільно встановити міні – хімчистку для максимально повного задоволення потреб гостей. Крім того, послугами хімчистки зможуть користуватись жителі прилеглих будинків, що позитивно вплине на прибуток та рентабельність готеля.

Річний обсяг послуг хімчистки по базовому варіанту встановлюється по найменшій кількості проданих номерів.

Частина обладнання, що буде використане при організації хімчистки, не будуть купувати, а використають з наявного обладнання. Так, з наявного обладнання буде використано електричні мережі, витяжку, каналізаційну систему та систему подачі води.

Вартість знов купленого обладнання складе 1721,5 тис. грн.

Запропонований захід може бути повністю профінансовано із власних джерел, що позбавляє ТОВ Готель «Дніпропетровськ» від пошуку кредитів і полегшує впровадження нового обладнання.

У результаті впровадження міроприємства обсяг наданих послуг послуг в натуральному выразі стане більше на 2105 од.

Пр̣иріст обсягу наданих послугу вартісному вираженні складе 12840 тис. грн.
Виручка в цілому по підприємству складе 151802 тис. грн.

Повна собівартість буде дорівнювати 127435 тис. грн.

Прибуток по готелю складе 24367 тис. грн.

Рентабельність послуг досягне 19,1%

Економічний ефект від впровадження досягне 24109 тис. грн.

Таким чином, автор зробив висновок про доцільність впровадження запропонованого заходу – організація хімчистки.

Виживання підприємства все частіше обумовлює дією факторів більше дострокового порядку, ніж просто економія на яких-небудь видах прямих або накладних видатків. Необхідно, щоб підприємство набагато більше часу приділяло таким сферам, як реалізація й збут продукції, збільшення доходів, чим властиво керуванню виробництвом з метою зниження витрат. Тому що потреби й запити споживачів швидко поширюються по всьому світлу, то вони стають надзвичайно індивідуалізованими, а ринки дуже різноманітними по своїй структурі; керівництво підприємства, якщо воно прагне до успіху на ринку, повинне неухильно додержуватися правила: робити насамперед ставку на збільшення доходів, а не на зниження витрат (хоча вони й взаємозалежні).

Таким чином, у цей час необхідно, щоб керівництво підприємством не стільки на одержання максимального прибутку, скільки на одержання максимального доходу.

Перелік використаної літератури

1. Баканов М. И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа. – М.: Финансы и статистика, 2003г. – 451 с.

2. Бандурка А.М., Черников И. М. Финансово – экономический анализ. – Харьков: из.-во ХУВД, 2001 г. – 245 с.

3. Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства.-К.:Либідь, 2003.-384с.

4. Бернстайн Л.А. Анализ финансовой отчетности. Пер. с англ. - М.: Финансы и статистика, 2006 г. – 651 с.

5. Бланк І. А. Інвестиційний менеджмент. – К.: МП “ІТЕМ” ЛТД “Юнайтед Лондон трейд Лімітед” (Москва - Лондон), 2007, - 421 с.

6. Бутинець Ф.Ф., Мних Є.В., Олійник О.В..Економічний аналіз. Практикум. Навчальний посібник для студентів ВУЗів.-Житомир:ТУТУ, 2005. – 416с.

7. Важель Є.С. Основи фінансового менеджменту – К.: Молодь – 739 с

8. Ван Хорн Дж. Основы управления финансами: Пер. с англ. / Под ред. И.И. Елисеевой. – М.: Финансы и статистика, 2006г. – 234 с.

9. Ванинский А.Я. Факторный анализ хозяйственной деятельности. – М.: Финансы и статистика, 2004г. – 321 с.

10. Вартов А.С. Економічна діагностика діяльності підприємства:організація та методологія. – М: Фінанси та статистика, 2003 – 287 с.

11. Володькина М.В. Стратегический менеджмент. Учеб. пособие. - 2-е изд., испр. - К.: Знання, 2004. - 149 с.

12. Газєєв М. К. Та інш. Показатели эффективности инвестиций в условиях рынка. – М.: ВНИИОЕМНГ, 2007.

13. Гончаров А.Б. Інвестування.-Х.:ВД "ІНЖЕК",2005.-236с.

14. Грабовська І.В., Капінос Г.І. Планування діяльності підприємства.-Хмельницький:ТУП,2004.-142с

15. Гринів Б.В. Економічний аналіз - К.: КНЕУ – 2004. -181 с.

16. Гриньова В.М., Коюда В.О. Фінанси підприємств. Навч. посіб. — 2-ге вид., перероб. і доп. — К.: Знання-Прес, 2004. — 424 с.

17. Дихтль Е., Хершген Х. Практический маркетинг. М. 2005 г. – 201 с.

18. Довгань О.С. Фінансовий аналіз керування капіталом 2-е видавництво – М.: Фінанси і статистика 2006 р 512 – 525 с

19. Економіка підприємства. О.П. Крайник, Є.С. Барвінська.— 2-ге вид. Навчальний посібник/ За редакцією О.П. оновлене і доповнене — Львів: „Інтелект-Захід“, 2005. – 296 с.

20. Економіка підприємства: Навч. посібник/ За ред. Я.С. Витвицького.- Івано-Франків.: ІМЕ, 2005.- 320 с.

21. Економіка підприємства: Підручник. За ред. Акад. С.Ф. Покропивного. 2-є вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2007. – 528с.

22. 30. Економічна теорія: Політекономія. Підручник / За ред. В.Д. Базилевича. — 4-те вид., стер. — К.: Знання-Прес, 2005. — 615 с.

23. Економічний аналіз: Навч. посібник/ За ред. М.Г. Чумаченка.- К.: КНЕУ, 2006.- 540 с.

24. Елисеева И.И., Юзбашев М.М. Общая теория статистики: учебник/ Под ред. И.И. Елисеевой. – М.: Финансы и статистика, 2005г. – 321 с.

25. Ефимова О.В. Финансовый анализ. – М.: Бухгалтерский учет, 2006г. – 198 с.

26. ЗавьяловП.С., емидовВ.Е. Формула успеха: маркетинг. - М.:МО, 2005.- 415 с.

27. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л. Податки, збори, обов’язкові платежі. Термінологічний словник. Вилання 2-е, виправлене та доповнене. — Львів: Державний університет „Львівська політехніка“ (Інформаційно-видавничий центр „ІНТЕЛЕКТ+“ Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів), 2003.— 192 с.