Смекни!
smekni.com

Спостереження поведінки домашнього кота (стр. 12 из 13)

Випадково дзеркало спіймало відбиток лампи і ми почали водити «зайчиком» по стінці кімнати, спостерігаючи його реакцію. Кіт зреагував, почав за ним слідкувати і бігати за ним з кресла на диван, бігаючи туди сюди, доки не втомився, бо продовжувалося це довго. Коли ми давали йому іграшку не справжньої мишки, він з нею не грався, а навпаки злякався.

9 травня 2009року ми котика забрали до бабусі. В літній кухні бабуся завжди ставила мишоловку, на всякий випадок. І саме тоді Більчик спіймав маленьке мишеня. Він довго грався ним. Спочатку давав змогу втікати, ат отім здоганяв, тоді придушив , що не тікала мишка, підкидав лапами, сидячи на задніх. Так продовжувалося протягом 30 хвилин.

Любить ще гратися з квітами, що ростуть в вазонах, наприклад, циперус – його він з’їв першим. А от диффенбахія йому подобається гратися листочками, розпускає кігті та дере великі і тільки велике листя. Фікуси йому не сподобалися після його «гри» з ними йому було не дуже добре. Хамедорею мами він теж скоро доїсть, вона йому дуже подобається особливо якщо перевернути горщик та з’їсти корінь. А от ще він любить гратися з букетами квітів в вазі. Зривати пелюстки з них та гратися ними на підлозі і розкидати по всій квартирі, залежно від настрою.

Як залежить поведінка мого кота від зміни пори року?

На зиму коли тільки починає холодати у кота збільшується час сну, він починає довше спати, більше їсти, набирає вагу, а шерсть стає густішою, а головне він перестає линяти – тобто стає менш рухливим, лінивим, старається сховатися в тепле місце. Мій кіт любить спати взимку на стільці біля батареї, буває обіймає її лапами, тулиться в неї носом, гріє спочатку животик, потім спинку. Рідко сидить на підвіконні в кухні, та спостерігає за природою. Взимку старається спати з кимось із родини. А коли іде лапатий сніг намагається його зловити через скло вікна, дере лапою скло.

З приходом весни як це було цього року на початку березня та в квітні Більчик оживився, почав линяти, схуд, погано почав їсти, став більш грайливим, а головне почав «співати» нам свої арії, особливо в ночі сяде під дверима(він у нас домашній на вулицю не ходить) і починає нявкати, та так голосно, що ми всі просинаємось, а коли встаємо і проганяємо його та ідемо по кімнатам то він починає налітати нам н ноги та гриво кусати. Постійно сидить на вікні щось видивляється в ньому. Весною теж намагається спати з нами, особливо влягтися так, щоб йому дісталось більше ковдри. А коли влітку йде сильна гроза з громом то він заривається під ліжко і сидить там до тих пір поки не перестане гриміти. Сидячи на підвіконні просуває ніс в щілину і нюхає свіже повітря.

Літом коли дуже жарко намагається зовсім не витикатися з прохолодного місця, а вилазить на «світ Божий» лише ввечері коли падає температура на вулиці. В цю пору року особливо сильно худне, втрачає апетит, їсти починає тільки з ранку або ввечері. Вдень п’є лише воду. Влітку полюбляє в жарку погоду залазити в раковину в ванній або в кухні. Літом намагається спати подалі від інших, прохолодній ванні чи балконі. Не любить сидіти на руках,бо дуже жарко. Дуже любить купатися сам лізе в ванну і чекає коли буде литися вода.

Осінь для нашого кота це пора відновлення сил. В цей час Більчик сильно гладшає стає якимсь спокійним, урівноваженим, починає інтенсивніше гратися з нами. Краще їсть, а особливо не співає арій, а це так чудово. Менш агресивний. Лагідний, треться об ноги, таке відчуття, що це не дорослий кіт, а маленьке котеня. Дуже довго сидить на підвіконні, і відігнати його неможливо.

Наш кіт – домашній.

На вулицю ми його не випускаємо, і тому якщо іноді вискакує в двері, то спускається по сходам до першого поверху, але біжить вниз тільки тоді, коли за ним хтось вийде-боїться, якщо ніхто не виходить –сидить, починає нюхати територію, ходить туди сюди на півзігнутих кінцівках.

Вперше Більчик вискочив на вулицю, коли йому було десь півроку. Він вистрибнув через кватирку, з другого поверху, вдома нікого не було ми з мамою були на випускному вечері. Прийшли додому вранці а кота ніде не має. Мама вийшла на вулицю, почала його звати - і ось повзе наш Білий на пів зігнутих, сірий від бруду, переляканий, забіг в квартиру і десь 2 доби відсипався отримавши такий сильний стрес опинившись на вулиці сам.

Але якщо б кіт гуляв на вулиці-він би пристосувався і не боявся.

Якщо ми у бабусі – Більчик без боязні ходить навкруги.

Вдома він хазяїн, ходить впевнено, високо задравши хвіст.

Якщо нашкодить, то хвіст опущений, прижатий, постать невпевнена. Розуміє, що зробив шкоду, вуха опускає, голову нахиляє і втікає і ховається.

Відносини між людиною і кішкою

Вони бувають, як правило, дуже тісними. І в той же час будуються вони досить своєрідно. Кішка відмінно розуміє, що її хазяїн піклується про неї, створює для неї сприятливі умови життя. Але при встому цьому вона вміє зберегти свою індивідуальність, людська турбота не перетворює її в раба, не деформує її особистість.

Кішка постійно відчуває потребу в тісному контакті з людиною: їй подобається лежати в хазяїна на колінах, "розмовляти" з ним. Але й у цьому виявляється її індивідуалізм - така потреба виникає тільки тоді, коли в кішки з'являється відповідне настрій, коли вона сама хоче такого контакту.

Кішка всіляко намагається установити з людиною контакт, повідомити йому про свої бажання, наміри, настрої, звернути на себе увага. Кішка має великий арсенал способів вираження своїх почуттів і бажань, маючи, крім виразних відтінків голосу, виразну міміку і своєрідні жести. Якщо людина розуміє ці знаки, між ним і кішкою встановлюються дуже близькі відносини, виникає дійсне взаєморозуміння.

До чужих відноситься по різному:

До бабусі вкрай негативно, коли вона намагається його погладити, то він її кусає і дуже сильно. Навіть не дозволяє їй брати його на руки, обов’язково чи поцарапає чи вкусить, напевне він відчуває, що моя бабуся не може терпіти котів. А коли вона сказала, щоб ми позбулися Більчика, в цей час він спав, він прокинувся і так подивився спід лоба на бабусю, тоді ми всі посміялися, а коли вона виходила з квартири вчепився в ногу, так він їй відплатив за образу.

Дівчата, що приходять до мене, викликають у Білого справжній інтерес, то він плигне їм на руки, то починає тертися об ноги.

А нашого сусіда кіт просто обожнює, тільки сусід зайшов в квартиру, як Білий падає йому в ноги та починає об них тертися, качатися і голосно муркотіти.

Мамина подруга дуже любить котів, коли заходить до нас, кіт іноді крутиться біля неї, лащиться, стрибає на коліна, а іноді і може вкусити. А до нас він теж відноситься з гонором!

9 травня, мА мої іменини мій батько випив багато спиртного, і почав гладити Білого, тому не сподобався запах спирт, він просто кинувся на нього і почав кусати, та дряпатись, тепер наш тато не п’є, бо боїться, щоб його не покусав кіт.

Взагалі він гарно відноситься до нас, він нас облизує, лащиться, а коли комусь погано то йде до того.

Ми підкормлюємо сусідського кота, хазяїн якого помер, а син в квартирі не живе. Тихон часто хоче зайти до нас в квартиру, але тут сидить Більчик і починає спочатку його нюхати, а потім шипіти.

А ще Тихон любить залазити на наш підвіконник по дереву, то тут Більчик починає відстоювати свою територію: інтенсивно дряпає скло вікна, ходить по підвіконні в зад перед, голосно вурчавши.

Сусідська кішка Лапа – сіамка часто шипить і б’є нашого кота.

А загалі відносини з собі подібними для нас ще не вивчені, тому що Більчик не ходить на вулицю, він домашній.

До нас відноситься, як до членів своєї родини: облизує руки, лице.

Але як щось не подобається то може і вкусити; не любить коли його відганяють від вхідних дверей, коли відігнавши не пильнуєш його, то може кинутись на ногу і вкусити.

Не любить коли його випадково заділи – зразу помста.

Коли не має мами в дома – кіт ходить по кімнатам та шукає її, при цьому голосно нявкаючи і дуже радий коли вона приходить, зразу підбігає до неї. Ми вже по його поведінці знаємо коли вона прийде: за 5 – 3 хвилини до її приходу кіт всідається біля дверей.

«Обов’язки» кішки

Кішка повинна захищати людину від кімнатних рослин.

Кішка постійно повинна підтримувати людину в формі, примушуючи її постійно рухатися по квартирі, нагинаючись піднімати та збирати ручки, олівці, панчохи, тощо.

Кішка повинна міцно тримати ручку або олівець, доки людина намагається писати.

Кішка постійно повинна робити ревізію в холодильнику, навіть якщо людина цього не бажає. Тим паче, якщо не бажає — тоді там щось ховає, і з цим треба ретельно розібратися, а потім вже притягувати людину до відповідальності.

Кішка повинна слідкувати за модою. Якщо зараз в моді DVD-системи, тоді й сучасний кіт має йти бік о бік з епохою, періодично зазирати в найсучаснішу апаратуру, намагаючись зрозуміти що це за голубий дріт і для чого він потрібний.

Кішка повинна в ночі кожну годину перевіряти, чи не заповзла під ковдру до людини якась змія.

Кішка час від часу повинна тренувати себе на випадок непередбаченого циркового виступу. Для цього вона має періодично влаштовувати польоти під стелею вдома, стрибки з гардини на люстру й навпаки, а також різноманітні заплигування.

Кішка повинна пам’ятати, що вуха і ніс перед сном людина миє рідко, тому, коли людина лягає спати, кішка має, видершись йому на голову, вилизати повністю і ніс, і вуха.

Кішка повинна допомагати людині розстеляти постіль, уважно спостерігаючи, щоб під простирадлом не лишилося жодних предметів.

Кішка повинна пам’ятати, що сон в людини — це даремна втрата часу, тому, побачивши сплячу людини, необхідно в той же час її розбудити, зістрибнувши зі шафи йому на живіт, та ще краще на голову.

Кішка повинна відганяти від людини погані сни. Якщо кішка помітить, що людина ворушиться у ліжку, вона неодмінно має стрибнути людині на голову і почати відганяти погані сни та жахіття.