Смекни!
smekni.com

Спостереження поведінки домашнього кота (стр. 13 из 13)

Кішка повинна відучувати людину від такої шкідливою звички, як хропіння. Для цього досить засунути лапу або ж свій пухнастий хвіст у відкритий рот людини яка хропить.

Кішка повинна щоранку нагадувати людині старе прислів’я: “Хто рано встає, тому Бог дає”. І чим раніше встане людина, тим більше їй (та водночас і котові) дасть Бог.

Кішка повинен сама час від часу влаштовувати вологе прибирання в домі. Для цього достатньо витягти з кухонної раковини губку для миття посуду і, перетягнувши її у кімнату, розшматувати дрібні частинки — так зручніше робити прибирання.

Кішка повинна ділитися з людиною всім, що в нього є. Постійно віддавати частину хутра на утеплення одягу та підлоги, та також викидати половину їжі з чашки.

Кішка повинна співати пісні доставляючи людині радість. Навіть якщо пісні сумні.

Кішка повинна перевіряти, чому хтось не закрив шафу чи тумбочку і не засунув ящика.

Кішка повинна знати що і де лежить у всіх коробках та пакетах. І власному досвіді переконатися, наскільки воно там убодно і добре знаходиться.

Кішка повинна під час сну людини заглушати наружний шум, голосним муркотінням під вухом.

Кішка повинна витирати пилюку та збирати на себе бруд, проникаючи в усі важкодоступні місця.

Кішка повинна відсипатися за людину, усіх її родичів, друзів й сусідів разом узятих.


Тільки факти

Коти ніколи не нявкають один з одним. Цей звук призначений спеціально для людей.

Кішка за своє життя може мати більше 100 котенят.

Одна пара кішок і їх нащадки за 7 років можуть “виробити” 420 000 котенят.

“Товариські” коти ходять за Вами з кімнати в кімнату, щоб контролювати Ваші дії.

У котів потіють лише подушечки лап.

Коти можуть видавати близько 100 різних звуків. Для порівняння - собаки лише близько 10.

Найбільш фантастичний рекорд був встановлений в Аргентині кішкою, на ім’я Mincho, яка залізла на дерево і не спускалася, поки не померла через шість років.

Падаючі коти завжди діють однаково. Спочатку вирівнюється голова, потім спина, потім ноги, а в кінці вигинається спина, щоб пом’якшити приземлення.

Якщо кішка дере меблі, спробуйте додати цьому місцю аромат лимона або апельсина. Кішки ненавидять ці запахи.

Чим більше ви говорите з котами, тим більше вони говорять з Вами.

Малюнок поверхні носа котів унікальний, як і відбиток пальця людини.

Жираф, верблюд і кіт це єдині тварини-іноходці, при ходьбі у них йдуть спочатку ліві лапи, а потім праві. Така ходьба гарантує швидкість, спритність і тишу.

Єгиптяни голили брови, як ознаку трауру, коли втрачали улюблену кішку.

Котяче вухо повертається на 180 градусів. У кожному вусі у кота 32 мускули, щоб управляти вухом вони використовують дванадцять або більше м’язів.

Скільки років вашій кішці за людськими мірками? Якщо вашій кішці 3 роки, це відповідає людському 21 року. Якщо 8 років, то по-людськи - 40 . Якщо 14, то 70 людських років.

Середній термін життя домашнього кота 15 років, тоді як для диких - від 3 до 5 років.

За даними Ліонського університету в світі близько 400 мільйонів домашніх котів. Пальму першості віддають Австралії, де на 10 жителів доводиться 9 котів. На Азіатському континенті перше місце за Індонезією, тут більше 30 мільйонів пухнастих звірів, а в Європі - за Францією, жителі якої мають під своєю опікою 8 мільйонів котів. В той же час є країни, наприклад Перу, Габон, де домашній кіт майже не зустрічається.

Щороку американці витрачають чотири мільярди доларів на їжу для котів. Це на один мільярд доларів більше, ніж вони витрачають на їжу для грудних дітей!

Якщо кішка біля Вас, і її хвіст тремтить - це найбільше відчуття любові, яке вона може виразити. Коли хвіст починає опускатися, значить, настрій змінився - можна відійти, вона не образиться.

Коти махають своїми хвостами, коли стоять перед вибором, при цьому одне бажання блокує інше. Наприклад, якщо кіт стоїть в дверному отворі, і хоче вийти, а на вулиці йде дощ, хвіст гойдатиметься із-за внутрішнього конфлікту. Кіт хоче вийти, але не хоче промокнути. Як тільки він прийме рішення (залишитися удома, або вийти під дощ), хвіст негайно припинить розгойдуватися.

Коти труться об людину, щоб “перебити” чужі запахи.

Якщо зіниці розширені, не дивлячись на яскраве освітлення, кішка чимось дуже зацікавлена або в грайливому настрої.

Котам, щоб бачити, вистачає 1/6-ї світла, необхідного людині. Їх нічний зір дивний! У темноті очі кота використовують навіть світло, яке відбилося від сітківки.

Коти, на відміну від собак, не можуть сфокусувати погляд на близько розташованих предметах, тобто коти далекозорі, а собаки короткозорі. Фактично, краще всього кішка бачить на відстані від 75 см до 2-6 метрів.

Чутливість кішки до гучності звуку в 3 рази вища, ніж у людини!

Коти сприймають звукові частоти в діапазоні від 50 до 60 кГц. Собака реагує на звук частотою близько 40 кГц. Людина здатна уловлювати звуки частотою 20 кГц.

Коти відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди!

Окрім носа, коти можуть уловлювати запахи за допомогою так званої “трубки Якобсона”, розташованої на верхньому піднебінні за передніми різцями. Кіт користується нею, коли повністю зосереджується на якомусь особливо цікавому запаху, втягуючи в себе повітря, злегка підвівши верхню губу і ніс.

Догляд за шерстю заспокоює, нейтралізує агресивність, що зароджується. Якщо кішка не може вирішити, яку дорогу вибрати, їй слід обдумати свою поведінку. У стану невпевненості є універсальний рецепт: у сумнівних випадках - вилизуйся!

Туалет повинен стояти у відокремленому місці, щоб кіт не соромився і далеко від миски з їжею, оскільки коти не люблять бруднити біля того місця, де вони їдять.

Ніколи не годуйте котів собачим кормом. Потреба котів в протеїнах в п’ять разів більша, ніж у собак.

Коти люблять висоту. Також люблять висоту леопарди і ягуари, які сплять на деревах.

Якщо кішка падає, то її внутрішнє вухо, що управляє балансом, допомагає їй приземлитися на лапи.

У котів в середньому 12 рухливих вуса з кожного боку морди. В основі вусів є велика кількість нервових закінчень, тому кіт за допомогою них отримує інформацію про все, що його оточує: про предмети, про вітер, про температуру і так далі. Якщо котові видалити вуса, він може погано орієнтуватися в просторі, наприклад, погано полювати і взагалі відчувати себе невпевнено.

Вуса допомагають котам визначити, чи пролізуть вони в отвір!

Якщо вуса у кішки дивляться вперед, - вона чимось дуже зацікавлена. Або в сутичках хоче злякати суперника. Якщо вуса дивляться назад - кішка злякана, вона уникає дотиків.

Нервовий стан у кішки видають вуха - вони у неї дрібно сіпаються, хоча сама кішка може спокійно сидіти і спостерігати. Можна навіть, чіпаючи кішку в такому стані, добитися від неї шипіння і удару лапою.

При нападі когось коти щільно притискують вуха до голови. Це для оберігання від зубів і кігтів противника. Якщо кіт нападає сам, то вуха він опускає горизонтально і в сторони, утворюючи трикутник.

Котячі бійки короткі, але дуже люті і жорстокі. Головна їхня зброя в бійках - зуби.

Коли ми гладимо кота, у нас знижується частота серцебиття і кров’яний тиск. А люди з сердечно-судинними захворюваннями мають шанс прожити довше, якщо у них є кіт, на відміну від тих, хто не має ні кота, ні собаки


Висновок

Виходячи із написаного вище можна зробити висновок, що Більчик відноситься до котів характер якого залежить в деякій мірі від середовища, в якому він знаходиться, наприклад, він у нас домашній і живе в квартирі, тому коли він виходить на вулицю відчуває себе не комфортно, боїться, ходить на зігнутих лапах; а в дома він – хазяїн території, також від забарвлення: біле забарвлення – він боязкий, ласкавий та капризний, за темпераментом – холерик, за типом поведінки відноситься до « капризного та агресивного ».

Мотивом поведінки є його передбачені потреби – це потреби в полюванні, їжі, встановленні та захисту своєї території, грі, в пошуку безпеки і спілкуванні з собі подібними та людьми, - є основою величезної розмаїтості котячої діяльності.


Література

1. Брюс Фогл "Поведінка кішки"

2. Ольга Арнольд «Мохнаті сімейні терапевти»

3. А. Зоріна, І. І. Полєтаєва – Зоопсихологія та елементарне мислення тварин

4. К. Лоренца: «О поведении животных»

5. Д. Мак – Фарленд «Поведение животных»

6. Лоренц К. Человек находит друга

7. Фабри К. Э. Основы зоопсихологии.

8. Хайнд Р. Поведение животных

9. Хрестоматия по зоопсихологии и сравнительной психологии: Уч. пособие/Ред. Н. Н. Мешкова, Е. Ю. Федорович. М